:

До уваги керівників бюджетних установ та організацій!

вкл. .

З метою попередження виникнення проблем із закупівлею електричної енергії звертаємо увагу замовників публічних закупівель на таке.

Відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею – продажем, постачанням електричної енергії споживачам, регулюються Законом України «Про ринок електричної енергії», який набрав чинності 11.06.2017  (далі – Закон), а також окремими нормами Закону України «Про електроенергетику».

Відповідно до вимог законодавства, зокрема: ринок електричної енергії повинен функціонувати на конкурентних засадах, крім діяльності суб’єктів природних монополій, з обмеженнями, встановленими Законом; з 11.12.2018 послуги з розподілу  та постачання електричної енергії як товару  надаватимуться різними суб’єктами (створено конкурентний ринок); постачання електричної енергії здійснюватиметься за вільними цінами та за вибором електропостачальника споживачем.

Отже замовники мають право завчасно вжити заходів з метою попередження виникнення проблем із закупівлею електричної енергії та, у разі необхідності, укласти договори про постачання електричної енергії з дотриманням  вимог законодавства з питань ринку електричної енергії і публічних закупівель.

Роз’яснення з цього питання розміщені на сайті Мінекономрозвитку (див. закладку «Діяльність  → Публічні  закупівлі → Консультації  з  питань закупівель →  Узагальнені відповіді», листи Мінекономрозвитку щодо закупівель електричної енергії та послуг з  постачання електричної енергії від 09.11.2017 №  3304-06/40489-07 (з додатком) та від 10.09.2018 № 3304-04/39642-06).