:

Нарада під головуванням голови Пологівської райдержадміністрації Артура Крупського

вкл. .

Під головуванням голови Пологівської райдержадміністрації Арутра Крупського 09.07.2018 року о 10.00 відбулася нарада на тему: «Про стан та причини виробничого травматизму. План заходів з профілактики виробничого травматизму на підприємствах Пологівського району.»

Під головуванням голови Пологівської райдержадміністрації Артура Крупського  09.07.2018  року о 10.00  відбулася  нарада на  тему: «Про стан  та причини виробничого травматизму. План заходів з  профілактики  виробничого травматизму   на підприємствах Пологівського району.  

Заступник голови  райдержадміністрації Ірина Півень   виступила  з  інформацією «Про стан   та причини виробничого травматизму». Протягом  2017 року  на підприємствах і  установах Пологівського району сталося 15 нещасних  випадків.  За  результатами  розслідування 13 випадків  визнано  пов’язаними  з  виробництвом. Кількість потерпілих  на виробництві в 2017 році  в порівнянні  з  попереднім 2016 роком  збільшилася  з 10 до 14 осіб.   8  травмованих (57%) працівників одужали, а 6 потерпілих (43%)  отримали травми  зі стійкою  втратою  професійної працездатності. 

Аналіз  основних причин  настання  нещасних випадків на виробництві  показує, що  3  нещасні випадки спричинили  технічні  причини (23%), а  саме:
незадовільний  технічний    стан     виробничого   об’єкту, порушення вимог  інструкцій з  охорони праці   при організації   газонебезпечних робіт ТДВ «ПХЗ «Коагулянт»;  незадовільний технічний  стан   території ТОВ «ГДК «Мінерал»;
незадовільний технічний стан засобів виробництва ПрАТ «Пологівський ОЕЗ».

Організаційні причини (69%) спричинили 9 випадків травмування на виробництві, а саме:  порушення вимог безпеки  при  експлуатації   обладнання, устакування  ПрАТ «Пологівський ОЕЗ»; порушення  вимог    інструкції   з охорони праці ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» (у 3 випадках); не виконання посадових обов’язків ПП «Пологівський   «Агробудсервіс», ПП «Полетехніка-сервіс», ТОВ «Саноіл-Транс»; порушення Правил безпеки  руху ТОВ  «Дніпрокераміка».
З психофізіологічної причини стався 1 нещасний випадок в КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання  соціальних послуг)». Соціальний  працівник  постраждав  від  укусів  собаки.
Аналіз   супутніх  причин  нещасних випадків на  виробництві, показує   що 1  випадок стався з   технічних причин,  а  саме:  незадовільного  технічного стану    інженерних   комунікацій ПрАТ «Пологівський ОЕЗ».
Інші   супутні  причини є  організаційними.

Протягом І  півріччя 2018 року  від роботодавців Пологівського району до Пологівського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області надійшло 7 повідомлень про нещасні  випадки. В тому числі повідомлено про 2 випадки смерті на виробництві та про 2 групових нещасних випадки, в кожному з яких травмувалося по 2 працівники, один з яких зі смертельним наслідком.

Випадки смерті сталися  в січні місяці поточного  року з заступником начальника цеху залізничного транспорту ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» Малишенком А.В. та зі сторожем КУ «Пологівська районна стоматологічна поліклініка» Каірою Л.Г.. Випадки смерті працівників внаслідок погіршення стану здоров’я під час виконання трудових обов’язків  визнано такими, що не пов’язані з виробництвом через відсутність впливу шкідливих виробничих факторів.
Також за результатами  розслідування визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом нещасний випадок, що стався 20.04.2018 з Архіпенко С.В., який виконував роботу на території ТДВ "ПХЗ "Коагулянт" згідно договору на виконання підрядних робіт.

В стадії розслідування перебуває нещасний випадок, що стався в травні 2018 року з водієм ТДВ «Пологпостач» Філобок О.Д. внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Розслідування продовжено до одержання  результатів
розслідування причин дорожньо-транспортної пригоди слідчим управлінням Національної поліції України.
За результатами проведених розслідувань три випадки визнано пов’язаними з виробництвом та страховими.      

Загальна кількість потерпілих на виробництві за І півріччя 2018 року в  порівнянні  з відповідним періодом  2017 року  зменшилась з 6 до 4.  Але на відміну від минулого року в поточному році зареєстровано один нещасний випадок зі смертельним наслідком внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Розслідування причин дорожньо-транспортної пригоди Національною поліцією України на теперішній час не завершено, тому висновки про причини настання нещасного випадку та осіб, які допустили порушення правил безпеки руху відсутні.
Враховуючи те, що директор фінансовий Лозицька О.В. є особою, яка не причетна до керування транспортним засобом, складено акт спеціального розслідування нещасного випадку та акт за формою Н-1 від 23.06.2018 без визначення причин дорожньо-транспортної пригоди, що дасть можливість провести сім’ї потерпілої на виробництві страхові виплати з Фонду соціального страхування.

Спеціальне розслідування дорожньо-транспортної пригоди продовжено, висновок щодо осіб, які допустили порушення правил безпеки руху та щодо зв’язку з виробництвом нещасного випадку з водієм Кравченком Є.Г. буде зроблено після одержання постанови слідчих органів або вироку суду.
Аналіз  обставин  та причин  нещасних випадків в поточному році вказує, що  травмування  працівників, за  виключенням оператора котельні Доброхвоста В.О., сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод, що виникли через порушення Правил безпеки дорожнього руху.  Комісіями з розслідування розроблено заходи по кожному нещасному випадку щодо усунення причин їх настання.
Начальник Пологівського   відділення   управління   виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування у Запорізькій області Віктор Сивуха    інформував про проведену  профілактичну  роботу  у І півріччі 2018 року щодо  попередження нещасних випадків на виробництві на підприємствах  Пологівського району.

З метою покращення стану  охорони праці,  підвищення рівня  безпеки на підприємствах Пологівського району та вдосконалення діючої системи управління охороною праці управління соціального захисту населення  райдержадміністрації підготувало План  заходів з  профілактики виробничого травматизму на  підприємствах Пологівського району  на  ІІ  півріччя  2018 року.

Наталія Понеділок, в.о. голови Пологівської   районної профспілкової  організації  працівників підприємств АПК виступила з пропозицією  зобов’язати роботодавців  внести до  розділу «Охорона  праці» колективних   договорів   Комплексні  плани заходів  поліпшення стану безпеки та  гігієни праці  на виробництві та виділяти  кошти   на   охорону  праці у розміру  не менше  встановленого   законодавством.
За результатами наради ухвалили рішення про затвердження Плану  заходів з  профілактики виробничого травматизму на  підприємствах Пологівського району  на  ІІ  півріччя  2018 року.