:

Стихійна торгівля продуктами харчування — загроза епідемічного добробуту населення міста!

вкл. .Питання несанкціонованої торгівлі в нашому місті залишається актуальним вже не один рік.
З настанням весняно-літнього періоду неодмінно зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування на тротуарах вулиць міста. Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету.

Несвідомі мешканці міста надають перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі невідомі тітки та бабусі, не замислюючись про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і в яких «клунках» вони транспортувались.
Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Не згадують вони повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб які вживали продукти придбані на стихійних ринках, вважаючи що з ними цього не трапиться.

З метою впорядкування торгівлі, додержання вимог чинного законодавства щодо якості  та безпеки товарів, захисту прав споживачів розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.07.2017 № 231 «Про затвердження складу районної робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо ліквідації незаконної торгівлі в неустановлених місцях» створено та затверджено районну робочу групу щодо ліквідації незаконної торгівлі в неустановлених місцях.
Торгівля з рук у невстановлених місцях є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність:
ст.160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях».

Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах  та в інших невстановлених місцях – тягне за собою накладання штрафу від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17.00-119.00 гривень + судовий збір) з конфіскацією предметів торгівлі або без такої, торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – тягне за собою накладання штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі (102.00 - 255.00 гривень +судовий  збір); ст. 164 «Порушення порядку провадження господарської діяльності».

Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 – 34000 тисячі гривень + судовий збір) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
У відповідності зі ст.255 КУПАП право застосовувати заходи до порушників надано посадовим особам органів міністерства внутрішніх справ. Так за І півріччя 2018 року вже складено 9 протоколів.
Також варто нагадати вуличним торговцям, що розміри адміністративних штрафів, за порушення Правил благоустрою відповідно до.ст.152 КпАП становлять від 340 до 1700 гривень.

Тож звертаємось до всіх жителів міста : Не купуйте продукти харчування в місцях стихійної торгівлі. Застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів. Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах. Адже якщо ніхто не купуватиме товари на стихійних ринках – то відповідно й останні зникнуть. Будьте свідомими і здоров’я Вам!

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації