:

Як у пошуках роботи не потрапити до торгівців людьми.

вкл. .

Торгівля людьми сьогодні є поширеним суспільним явищем. За оцінками експертів у світі щороку від двох до чотирьох мільйонів осіб стають жертвами торгівлі людьми. В усьому світі торгівля людьми – один з найтяжчих злочинів проти  особи.

Одним з напрямів роботи служби зайнятості є організація та проведення заходів з попередження та протидії торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці.
«Клієнти служби зайнятості постійно отримують індивідуальні консультації та приймають участь в інформаційних групових заходах. Фахівцями служби зайнятості постійно проводяться  семінари «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» та «Легальна зайнятість». Протягом 2018 р. в Пологівській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості було проведено 2  таких семінари, в яких взяли участь 29 осіб.

На зустрічах з безробітними проводиться  транслювання  відеороликів на  тему: «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку  вчасно», «Експлуатація, дітей», «Трудова експлуатація», «Сексуальна експлуатація», «Людина не товар».

Фахівці громадської правозахисної організації «Егіда – Запоріжжя»  спільно з фахівцями центрів зайнятості Запорізької області  розпочали проведення інформаційних сесій з безпечної міграції та працевлаштування для осіб, які зареєстровані в центрах зайнятості області. В Пологівській районній філії  заплановано проведення вищезазначених інфосесій на 13 серпня, 27, 28 вересня та 19 жовтня.  

До проведення групових заходів залучаються  і соціальні партнери: Пологівська філія з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  Управління соціального захисту населення, Центр  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ТОВ «Червоного Хреста України».

Нагадуємо! Щоб не стати жертвою торгівлі людьми важливо перевіряти організацію, яка пропонує роботу. Ця інформація міститься у реєстрі Міністерства соцполітики і є у вільному доступі на сайті. Аби захистити себе, важливо підписувати контракт, у якому буде повна інформація про умови роботи, соціальне, медичне страхування, умови репатріації мігранта. Потрібно уникати абстрактних формулювань в контракті. Ніколи не віддавати оригінал паспорта роботодавцю.
Щоб Ви не планували: відпустку, подорож або працевлаштування - попіклуйтесь про свою безпеку заздалегідь!