:

І ще раз про спалювання листя… А що обереш ти?

вкл. .

Незважаючи на заборону, восени у Пологах та в селах масово спалюють листя, бадилля городини, травостої й стерню. Люди вважають, що роблять добру справу, а насправді руйнують здоров’я і довкілля, Рослини є могутнім фільтром, який абсобрує з повітря і грунту важкі метали та інші шкідливі речовини. При спалюванні всі вони виділяються у повітря, і тоді концентрація шкідливих речовин у димі величезна. 
Одна тонна тліючого листя виділяє 9 кг мікрочастинок диму та 30 кг чадного газу, який легко зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму. З тліючого листя виділяється бензопрен, що здатен викликати рак. З димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших речовин. Вони погано розщеплюються і накопичуються в організмі людини, пригнічують імунітет і мають канцерогенну дію. Під час спалювання рослин у повітря виділяються пестициди та отрутохімікати, якими їх кроплять протягом сезону. 
Якщо ж у купу листя чи бадилля потрапить поліетиленовий пакет, пластикова пляшка або склянка, то при горінні утворюється до 75 небезпечних речовин. Серед них - карбонілхлорид (COCl2), більш відомий як фосген (бойова отруйна речовина задушливої дії).
У поєднанні з забрудненням атмосфери промисловими викидами та викидами автотранспорту, токсична дія речовин, що утворюються при спалюванні рослин, значно зростає. У сиру туманну погоду частинки диму зв’язуються з водою і утворюють «смог», який довго висить над містом. Адже через розміщення у природній улоговині Чернівці мають погану аерацію. Шкідливі речовини, вивільнені внаслідок згорання рослин, надовго залишаються у повітрі, що спричиняє загострення хронічних хвороб органів дихання, зростання кількості респіраторних захворювань тощо.
Крім цього, велика шкода завдається довкіллю,  спалювання травостоїв і стерні знищує все живе у грунті, внаслідок чого він втрачає родючість. 
Тому врешті треба відкинути хибну думку про корисність спалювання листя та іншої рослинності. Це заборонено ст. 16 і 22 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", а ст. 77 та 77-1 Аміністративого кодексу України передбачають штрафні санкції для порушників від одного до семидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Звертаємось до пологівців, будьте свідомими і не шкодьте  своє здоров’я та здоров’я інших.
 
Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації