:

Стартувала система автоматичних індикаторів ризиків у сфері публічних закупівель

вкл. .

З 02.10.20108 набув чинності наказ Державної аудиторської служби України (далі – Держаудитслужба) від 11.09.2018  № 196 «Про затвердження методики визначення автоматичних індикаторів ризиків,їх переліку та порядку застосування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1113/32565.

На офіційному порталі prozorro.gov.ua 30.10.2018 оприлюднено інформацію, що в електронній системі «РroZorro» стартувала система автоматичних індикаторів ризиків  (далі – ризик-система), яка охоплює всі закупівлі  (над порогові і допорогові).

Вищезазначене є підставою для Держаудитслужби повноправно застосовувати індикатори ризику та використовувати ризик – систему як джерело інформації про ризиковані процедури закупівель у замовників для прийняття рішень щодо  необхідності більш глибокого моніторингу таких процедур.

Отже на тепер всі потенційно ризиковані процедури закупівель замовників автоматично  (без людського фактора) відстежуються Держаудитслужбою на всіх етапах (планування, проведення процедури закупівлі, укладання договору та його виконання) на предмет порушення за 35 критеріями.

Окрім сигналів від системи ризиків – індикаторів, приводом для здійснення держаудитслужбою моніторингу можуть стати звернення від громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування  або ж інформація у ЗМІ.

Моніторинг є превентивною мірою самоврядування і спрямований попередження порушень.