:

Ускладнилася ситуація щодо захворюваності на дифтерію

вкл. .

В Запорізькій області, як і в цілому по Україні, останнім часом ускладнилась ситуація щодо захворюваності на дифтерію. Перші випадки захворювань в Україні почали реєструватися з серпня поточного року та продовжуються реєструватися до цього часу.
В жовтні поточного року в Запорізькій області вперше за останні 17 років зареєстровано 2 випадки дифтерії: у мешканки Мелітопольського району 56 років та у мешканки міста Запоріжжя 46 років. У першому випадку пацієнтка щеплена, але не отримала чергового щеплення в квітні поточного року, в другому випадку пацієнтка не щеплена, на цей час знаходиться в інфекційній лікарні в тяжкому стані.    
Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, лікується введенням специфічної сироватки бажано у перші години захворювання,  в іншому випадку – летальний результат.
Єдиний метод специфічної профілактики – вакцинація. Щеплювального матеріалу для вакцинації дорослого та дитячого населення комунальне підприємство «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Пологівської районної ради Запорізької області має в достатній кількості. Тому запрошуємо доросле та дитяче населення перевірити наявність відповідної вакцинації та у випадку відсутності зробити відповідне щеплення.
Захистіть себе! Будьте здорові!