:

На Пологівщині вивчали новації податкового законодавства

вкл. .

Днями для платників Пологівського району представники податкової інспекції провели семінар, присвячений основним змінам у податковому законодавстві, участь у якому взяли фахівці Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області та представники Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

Відкриваючи захід, начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй звернула увагу платників на новації податкового законодавства, які запроваджено  з 01 січня 2019 року у зв’язку з набранням чинності Закону України від 23 листопада 2018 року   № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Під час заходу податківці розповіли платникам про зміни з податку на додану вартість, податку на  доходи фізичних осіб, акцизного податку, екологічного податку, плати за землю, єдиного соціального внеску.

Також учасників семінару ознайомили з порядком подання податкової звітності за 2018 рік, порядком заповнення декларацій з податку на прибуток підприємств та платника єдиного податку, звіту неприбуткових установ, організацій та фінансової звітності.

Окремим питанням, на якому акцентувала увагу присутніх заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Дар’я Нестеренко, стало питання початку кампанії декларування доходів громадян, під час якої окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію або мають право для отримання податкової знижки.

Вона зазначила, що кампанія декларування триває до 2 травня 2019 року. Декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до податкових інспекцій за місцем своєї податкової адреси.

Учасники заходу мали змогу почути про особливості переходу на спрощену систему оподаткування та обрання групи єдиного податку, обмеження щодо обрання спрощеної системи оподаткування, терміни та розміри сплати податків в бюджет. Також податківці звернули увагу на відмінності спрощеної та загальної системи оподаткування та ризики втрати статусу "єдинника".

Звернули увагу присутніх про дотримання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, закликали бухгалтерів чітко дотримуватись Порядку заповнення документів на переказ коштів у разі сплати податків, зборів та єдиного внеску, а також перевіряти інформацію про розрахункові рахунки для зарахування платежів.

Крім того, присутнім вкотре нагадали щодо переваг використання інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС України «Електронний кабінет» та веб – порталу електронних послуг ПФУ.

Наприкінці заходу податківці відповіли на запитання присутніх та надали практичні поради щодо застосування норм податкового законодавства у конкретних ситуаціях, які виникають під час ведення бізнесу.

20190129-100559 20190129-114632