:

Звіт про роботу спостережної комісії при Пологівській райдержадміністрації за 2018 рік

вкл. .

З метою організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання, надання допомоги у соціальній адаптації при Пологівській райдержадміністрації постійно діє спостережна комісія.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 03.10.2018 № 406 «Про затвердження складу спостережної комісії при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області» затверджено оновлений склад комісії, діяльність якої базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості. Потягом 2018 року спостережною комісією при Пологівській районній державній адміністрації проведено 12 засідань.

На розгляд комісії виносились наступні питання: порядок взаємодії суб’єктів соціального патронажу звільнених осіб, працевлаштування звільнених осіб, заходи щодо їх соціального захисту, проведення інспекційних рейдів умов проживання, заходи по профілактиці ВІЛ/СНІДу, венеричних захворювань, туберкульозу серед молоді підзвітної категорії, надання медичних послуг та консультацій, залучення до волонтерської діяльності, робота з неповнолітніми, які звільнились з місць позбавлення волі та з неповнолітніми, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі тощо.

На підставі інформації органів і установ виконання покарань спостережною комісією ведеться облік осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Станом на 01.01.2019 року  на обліку спостережної комісії перебуває 17 осіб підзвітної категорії. Кожній особі надавались інформаційно-консультативні послуги для вирішення соціально-побутових питань.

Крім того, облік осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які опинились у складних життєвих обставинах, також проводить служба обліку бездомних громадян при КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». Протягом 2018 року на обліку в Службі перебувало 13 осіб зазначеної категорії.

Крім того, в територіальному центрі створено «гарячу лінію» за телефоном (06165) 23650, де громадяни, звільнені з місць позбавлення волі, мають змогу отримати роз’яснення з актуальних питань.

На виконання районної Програми соціального захисту бездомних громадян, безпритульних дітей, осіб, звільнених з місць позбавлення волі та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2018-2020 була надана грошова допомога шістьом особам, звільненим з місць позбавлення волі, на суму 3000 грн. (500 грн. кожній особі).

При благодійній організації «Любов ближнього» Міжнародний центр Євангелії діє центр реінтеграції для звільнених та будинок нічного перебування для бездомних осіб та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 01.012019 року в центрі знаходилось 19 осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

У червні та грудні з метою контролю за діяльністю реабілітаційного центру представниками спостережної комісії було проведено рейди місць, де проживають особи підзвітної категорії. Під час рейдів були перевірені умови проживання осіб, вивчено потреби громадян, а також видано 6 продовольчих та 6 гігієнічних наборів на суму 1500 грн., придбаних за рахунок районної Програми «Соціального захисту бездомних громадян, безпритульних дітей, осіб, звільнених з місць позбавлення волі та осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах на 2017–2019 роки». Також осіб, звільнених з місць позбавлення волі, було забезпечено гуманітарною допомогою у вигляді одягу, який вже був у вжитку, на суму 264 грн.

У січні-лютому КУ «ТЦСО (надання соціальних послуг)» забезпечувалось двічі на тиждень гаряче харчування за рахунок обласної Програми соціального захисту бездомних громадян, осіб, звільнених з місць позбавлення волі. В середньому обіди відвідували 12 осіб, в тому числі всі мешканці реабілітаційного центру. За січень-лютий на гаряче харчування було використано 5520 грн.

У листопаді-грудні було продовжено гаряче харчування, яке відбувалось тричі на тиждень. В середньому обіди відвідувало 32 особи, в тому числі всі мешканці реабілітаційного центру. У листопаді-грудні на гаряче харчування було виділено 13120 грн.

За звітний період до Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості звернулись дві особи, які звільнилась з місць позбавлення волі. Зазначеним особам було надано статус безробітних, забезпечено участь в інформаційних семінарах, надавались консультації щодо можливого профнавчання.

ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ