:

Стан громадського здоров’я на соціальні хвороби

вкл. .

01.02.2019 року заступником голови райдержадміністрації проведено засідання Координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам. На засіданні заслухано інформацію про стан захворюваності Пологівського населення на соціальні захворювання.

В структурі інфекційної захворюваності переважають гострі респіраторні вірусні інфекції. Захворюваність вітряною віспою хоч і зменшилася, але все ще перевищує обласний показник. За 2018 рік зареєстровано в Пологівському районі 3 випадки кору (всі завізні).

У зв’язку з соціальною кризою в країні, ситуація по захворюваності туберкульозом в районі залишається нестійкою. Станом на 01.01.2019 року знаходиться на обліку в КУ Пологівська ЦРЛ 49 осіб хворі на туберкульоз. Протягом 2018 року було виявлено 14 випадків туберкульозу, з них 11 випадків з відкритою формою. Захворюваність, в порівняні з минулим роком зменшилась в 2 рази.

Захворюваність на ВІЛ/СНІД зменшилася в 4-5 разів і вже не перевищує обласний рівень. Станом на 01.01.2019 року знаходиться на обліку в КІЗ кабінеті КУ Пологівська ЦРЛ  з діагнозом ВІЛ-інфекція\СНІД – 50  осіб, з них 21 особа в стадії СНІД, одна дитина, у якої підтверджено ВІЛ-інфекцію і є інвалідом дитинства; 41 пацієнти отримують антиретровірусну терапію.

Для вирішення проблеми ВІЛ/СНІДу необхідно звернути особливу увагу на охоплення населення тестуванням на ВІЛ-інфекцію, як груп ризику, так і за клінічними показниками. Забезпечення вільного доступу різних верств населення району до безоплатного консультування та тестування є одним із пріоритетних заходів профілактики.

На основі виступів доповідачів  згідно з порядку денного засідання, Координаційна рада з питань протидії соціальним хворобам при Пологівській райдержадміністрації вирішила продовжити інформаційно-просвітницьку роботу з питань пропаганди здорового способу життя серед населення району та затвердила план роботи Координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам на 2019 рік.

Захистіть себе! Будьте здорові!

IMG-0007 IMG-0009 IMG-0010 IMG-0001 IMG-0004 IMG-0005 IMG-0006