:

Свіженьке, домашнє, стихійне…

вкл. .

Наближається Пасха та травневі свята. Кожна родина прагне гідно зустріти їх. Ну і як без смачненького? Крім магазинів, люди вирушають на ринки, щоб купити «свіженьке», домашнє. Хай це буде і стихійний ринок, який давно вже став невід’ємним атрибутом нашого сьогодення.  Перед святами, на таких «ринках» особливо великий вибір сільськогосподарської продукції, тут і:  м'ясо, птиця, риба; різного роду копченості, паштети, кров'янка; молоко і молокопродукти; яйця; може бути навіть домашня випічка; консервація. Все те, що потребує особливих умов зберігання -  продається в більшості випадків з землі, крім цього, заборонена до реалізації продукція виготовлена в домашніх умовах.

Нагадуємо, що  якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без спецодягу, особові медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо). Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших інстанцій. В разі отруєння продуктами з такого базару потерпілому не буде до кого пред’явити звинувачення.

З метою ліквідації осередків незаконної торгівлі у невстановлених місцях,  розпорядженням голови райдержадміністрації створено робочу групу з ліквідації незаконної торгівлі.  З питань  ліквідації незаконної торгівлі  можна звертатися на телефонну лінію за номером 2-27-25.

Забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог діючого законодавства при реалізації продукції та сировини, підконтрольній Держпродспоживслужбі, можливо лише на санкціонованих ринках.

Але хто б за це не відповідав, за своє здоров’я і здоров’я своїх рідних перш за все відповідаємо ми самі.

 

Підготовлено відділом економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації