:

У Запорізькій області грабують фермерів

вкл. .

7 травня, у Запорізькій обласній державній адміністрації між аграріями, владою, та представниками Нацполіції, прокуратури та СБУ відбулася нарада щодо випадків розбійних нападів на фермерів Запорізької області.

Мета зустрічі – надати правову оцінку тим випадкам нападів на аграріїв, які стались у 2019 році в Запорізькому регіоні.

На сьогодні в області відомо вже про чотири випадки нападу на фермерів: після реалізації сільгосппродукції на аграріїв нападають невідомі в балаклавах, після погроз родині та жорстокого побиття – грабують. Про це повідомила голова постійної комісії Запорізької обласної ради з питань агропромислового розвитку та сільгоспвиробництва Катерина Луценко.

За словами заступника начальника ГУ Нацполіції у Запорізькій області Олександра Панченка, у Запорізькій області зафіксовано найменшу кількість подібних злочинів. Зокрема, у 2017 році було зафіксовано 8 розбійних нападів, з яких розкрито 4. У 2018 – 5 випадків, з них 2 розкрито. На даний час в Запорізькій області зареєстровано два розбійних напади, один з яких розкрито. У справі фігурують підозрювані з інших регіонів та діють дуже професійно. 

Щодо Пологівського району, станом на 14 травня 2019 року, за інформацією Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області повідомлень про скоєння даного виду злочинів не надходило.

Пологівська районна державна адміністрація Запорізької області звертається до керівників сільськогосподарських та фермерських підприємств та громадян з проханням, у разі надходження погроз родині та жорстокого побиття, а також виникнення ситуацій з протиправним захопленням земель, майна та врожаю негайно звертатись до відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації або Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області.

Також хочемо нагадати, що працює гаряча лінія оперативного штабу із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств. З питань, що відносяться до компетенції оперативного штабу, можна звернутися за телефоном гарячої лінії: 050-286-34-06 (з 09.00 до 18.00).