:

Про дотримання правил пожежної безпеки на території району

вкл. .

 

За даними Пологівського районного сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області протягом п’яти місяців поточного року, з настанням пожежонебезпечного періоду на території Пологівського району сталися 33 пожежі, на яких загинуло шестеро людей.

На відкритій території виникли 11 пожеж, у житловому секторі – 19 пожеж та 3 – загоряння легкових автомобіля. Збитки становлять близько 1 мільйона 720 тисяч гривень.

Пожежі виникають через умисне спалювання  населенням сміття, сухої трави в приватних домогосподарствах та стерні на полях  сільськогосподарських підприємств.        

Результатом таких пожеж є знищення природних екосистем, забруднення навколишнього середовища та виникнення загрози життю та здоров’ю населення.

Хочу звернути вашу увагу на те, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Шановні мешканці Пологівського району району, не провокуйте пожежі в екосистемах.

Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж, лісові насадження, не кажучи вже про серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян.

Не завдавайте шкоди собі та оточуючим, дотримуйтеся правил пожежної безпеки.