:

Нарада профспілок

вкл. .

За ініціативи Запорізької облпрофради та  обласної профспілкової організації працівників державних установ України відбулась розширена робоча зустріч активу області з  головою Федерації професійних спілок України Григорієм Осовим, яку проводив голова облпрофради Віктор Сластьон.

Під час наради обговорювались питання перспектив розвитку профспілкового руху в сучасних умовах, ролі колективних договорів, гідної оплати праці та справедливого оподаткування.

У виступах  лунали різні, іноді полярно протилежні думки та пропозиції.  Одночасно більшість присутніх висловилась  про те, що Федерація профспілок України – це організація людей праці, яка має на меті консолідацію та надійний, ефективний захист працівників, тому поняття ФПУ більш широке та вагоме, ніж просто політична партія або політична сила. 

Від Пологівського району з інформацією виступила заступник голови райдержадміністрації, голова райкому профспілки працівників державних установ  Ірина Півень, яка до теми обговорення запропонувала враховувати процеси децентралізації в країні та максимального збереження профспілкового членства.

На заході були присутні представники 80-ти профспілкових організацій області.

Під час зустрічі з профспілковим активом області лідери профспілок зупинялися на найбільш проблемних питаннях, які хвилюють сьогодні простих працівників. І перш за все, це - життєвий рівень населення, трудова міграція та відтік кваліфікованих кадрів, стабільність роботи підприємств. Зупинялися на роботі Федерації профспілок на законодавчому рівні, роботі з представниками Кабінету Міністрів України, галузевими міністерствами, переговорному процесі та підписання Генеральної угоди, ролі колективних договорів.

Обговорювались питання пошуку ефективних шляхів захисту людини праці. Актуальним залишається питання вдосконалення структурної побудови профспілок, їх організаційних ланок з метою захисту членів профспілок. Більш активно має проводитись робота на підприємствах, куди перетікає робоча сила, щодо залучення працівників до профчленства. Не залишені були без уваги і питання боргів із виплати заробітної плати.

66604276-1074225686098171-8185319694572453888-n IMG-1030