:

Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

вкл. .

30 липня 2019 року під головуванням начальника управління  соціального захисту населення Пологівської райдержадміністрації Оксани Семененко відбулося засідання круглого столу з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми за участю представників установ та організацій Пологівського району, які проводять цілеспрямовану роботу у напрямку запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці та жебракування.
Під час наради було обговорено механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, процедуру здійснення ними заходів щодо надання допомоги та захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
Організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми визначає Закон України «Про протидію торгівлі людьми», гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.
Відповідно до Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012  № 417, особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення статусу. Іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем.
Для встановлення статусу дитині, яка постраждала від торгівлі людьми, заява подається до місцевої держадміністрації її законним представником або особою, якій стало відомо про таку дитину.
У разі коли особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, в заяві зазначила про потребу в наданні їй притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги, місцева держадміністрація, а також суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та безпосередньо виявили таку особу під час виконання своїх функціональних обов’язків, невідкладно здійснюють заходи щодо забезпечення надання такій особі притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги.
Підставами для встановлення статусу є:
1) укладення незаконної угоди щодо особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми;
2) вербування, переміщення, переховування, передача або одержання особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, шляхом обману, шахрайства, шантажу, її уразливого стану або застосування чи погрозою застосування насильства з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи;
3) документи та матеріали, що зібрані під час проведення перевірки і підтверджують можливість встановлення статусу.
Особа, якій встановлено статус та яка отримала відповідну довідку, має право на одержання одноразової матеріальної допомоги у встановленому законодавством порядку у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років; діти віком від шести до 18 років; працездатні особи; особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.
Статус надається строком до двох років та може бути продовжений за рішенням Мінсоцполітики не більш як на один рік.
Станом на 01.08.2019 особи, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, до Пологівської районної державної адміністрації із заявою про встановлення статусу не звертались.  

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації