:

Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерії або палички Коха

вкл. .

Кожна людина штучно отримує мікобактерії туберкульозу з найпершим щепленням  БЦЖ ще в пологовому будинку. Завдяки вакцинації ми отримуємо стійкий імунітет до захворювання протягом всього життя. Але, під впливом певних чинників, паличка Коха може активізуватися в організмі та нанести йому непоправної шкоди. Збудником зараження є хворий з «відкритою» формою туберкульозу. Спочатку хвороба «скрита». Часто людина думає, що вона перевтомлена або перші симптоми простуди, тому люди часто звертаються на пізніх стадіях, коли лікування важче  і довше. Захворіти людина може, у кого знижений імунітет. Обстеження людей, які були в тісному контакті з хворими на туберкульоз ОБОВ’ЯЗКОВЕ! Це дає змогу виявить захворювання на початкових стадіях. З 15 років потрібно проходити кожного року флюорографічне обстеження. Проба Манту – єдина діагностика туберкульозу серед дитячого населення. Якщо кашель продовжується 2-3 тижня, негайно потрібно звертатися до лікарів, не займатися самолікуванням.

За 6 місяців на Пологівщині зареєстровано 7 випадків захворювання на туберкульоз. З них у 6 випадках виявлено відкриту форму захворювання.

 За статистикою, в Запорізькій області за 1 квартал 2019 року було зареєстровано 270 випадків захворювання на туберкульоз ( 12 з яких – діти), з яких  241 пацієнт захворів на туберкульоз легень (174 – відкритої форми).

Всі громадяни проходять лікування в обласному протитуберкульозному диспансері та амбулаторно.

Пам’ятайте! найчастіше, фактором ризику до розвитку туберкульозу може стати хронічне захворювання, в тому числі інфекційне, а також будь-яке ослаблення організму: стреси, втрата ваги, шкідливі звички, постійні контакти з великою кількістю людей. Чим раніше буде виявлено зараження, тим легше буде призначити відповідне лікування і подолати хворобу на ранній стадії. Для цього не варто нехтувати регулярними медичними оглядами, щепленням та піклуванням  про власне здоров’я.

Бережи своє здоров`я та будь відповідальним.