:

ПРЦСССДМ інформує

вкл. .Сімейний патронат в Україні

   Пологівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом із волонтером із Пологівського професійного ліцею 02 жовтня 2019 року було проведено вуличну акцію на тему: «Альтернативні форми виховання».

          Мета заходу – популяризація сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Під час акції охочі дізнавались про існуючі 
форми сімейного виховання:  прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного, а також про нововведення –  сімейний патронат.


          Не вчиняй насильство

«Ненасильство є найбільшою силою в руках людства. Воно могутніше за найпотужнішу руйнівну зброю, породжену людською винахідливістю», - сказав свого часу засновник філософії та стратегії ненасильства Махатма Ганді.

             З метою недопущення вчинення насильства в будь – яких його проявах до Міжнародного дня ненасильства Пологівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( далі – Центр ) 01. 10. 2019 року на базі гуртожитку Пологівського професійного ліцею проведено інформаційно – просвітницький захід  на тему: « Не вчиняй насильство!».

             Присутні дізнались про історію виникнення Міжнародного дня та про його ціль, яка полягає в бажанні затвердити культуру миру, терпимості, розуміння і ненасильства. Фахівець Центру також познайомила учасників заходу  з різними видами насилля та способами протидії. Також торкнулися актуальної в нашому суспільстві теми, як підліткова жорстокість та насилля серед молоді.

             Серед учнівської молоді було розповсюджено інформаційні буклети та листівки.
Як попередити булінг?

     Фахівцем із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді (далі – Центр) на базі КУ «Пологівської ЗОШ І-ІІІ ст.           № 6» для учнів 5-6 класів було проведено лекцію на тему «Спілкування в дитячому середовищі».

       Під час лекції фахівець Центру роз’яснила присутнім поняття «булінг», його  форми, причини та наслідки,  обговорено  чим саме «булінг» відрізняється  від  дитячої сварки та  розглянуті  питання профілактики цього явища серед дітей. Також учні переглянули мультфільм, за допомогою якого навчилися виявляти прояви булінгу в шкільному середовищі.

        Наприкінці діти отримали буклети з рекомендаціями-порадами, як діяти, якщо вони стали жертвами булінгу.

 Міжнародній день ненасильства

Пологівським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді 02 жовтня 2019 року до Міжнародного дня ненасильства, на базі Пологівського колегіуму №1 було проведено бесіду з елементами тренінгу для дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб.

Мета заходу: попередити та уникнути  насильства відносно дітей та в дитячому середовищі.

В ході заходу поширювалась інформаційна та профілактична продукція (листівки, буклети, візитки) з питань профілактики насильства в сім’ї, попередження жорстокого поводження з дітьми, булінгу та налагодження взаємостосунків у родинному середовищі тощо.ВІЛ/СНІД – причини та наслідки

Пологівським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді 03 жовтня 2019 року разом із сімейним лікарем клініки Дружньої до молоді – Городецькою Інною Миколаївною, на базі Пологівського професійного ліцею, було проведено просвітницький захід на тему: «ВІЛ/СНІД».

Мета заходу: поглибити знання про ВІЛ і СНІД; надати інформацію про шляхи зараження ВІЛ, сформувати вміння та навички, які сприятимуть вибору правильного способу життя, виховувати толерантне відношення до ВІЛ-позитивних людей.Профілактичний рейд


   Фахівцями Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр), в четвер, 03.10.2019 року був проведений рейд-перевірка сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах на території Федорівської, Новоселівської, Інженерненської та Пологівської сільських рад.

   В ході заходу фахівці Центру відвідали 20 родин, перевірили готовність сімей з дітьми до опалювального сезону, 2 родинам надали попередження щодо відповідальності за нецільове використання коштів та не створення належних умов для проживання дітей.