:

Мітинг до 75-ї річниці визволення України від нацистських загарбників «ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»

вкл. .Сьогодні відзначається 75-та річниця  визволення України від нацистських загарбників.

1 вересня 1939 року гітлерівські війська напали на Польщу. Розпочалася Друга світова війна.

22 червня 1941 року на територіях республік колишнього СРСР почалася ІІ світова війна.

         Втрати України у війні становили майже 8 мільйонів людей – загиблих військовополонених і мирного населення. По відношенню до загальних втрат СРСР це становить 44 відсотки. З урахуванням вторинних демографічних втрат (це померлі від хвороб і голоду, депортовані, емігранти, втрати у природному прирості населення), то втрати складають приблизно 14,5 мільйонів чоловік.

         Було також зруйновано майже 700 міст (це 40 відсотків від  числа міст Радянського Союзу, знищених війною) і 28 тисяч сіл.

         Спалено близько трьохсот тисяч господарств, на Лівобережній Україні був зруйнований кожен четвертий будинок. Виведено з ладу 5,5 тис мостів, зруйновано 33 тис шкіл, технікумів, 18 тис медичних установ.

         У тій війні загинув кожен п’ятий українець.

28 жовтня 1944 року завершено вигнання нацистського  окупантів з Українських земель. Ратний подвиг українців на всіх фронтах Другої світової війни відзначено найвищими нагородами. Серед них – 2072 удостоєні звання Героїв Радянського Союзу, з них 7-пологівців. 

         Сьогодні біля пам’ятника, загиблим в ІІ світовій війні, зібралися керівники району та міста, представники установ і організацій, районної та міської організацій ветеранів, учасники АТО і ООС, щоб взяти участь у мітингу «Шлях до перемоги», щоб вшанувати пам’ять загиблих у ІІ світовій війні.

          Ми всі по-особливому розуміємо і цінуємо мир, який у ті часи, а зараз і в наші, виборюється дорогою ціною – людським життям.

         Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, пам’ять загиблих українців теперішнього часу.

Учасники меморіального заходу поклали квіти до пам’ятника.

 

Захід завершився побажаннями миру і злагоди Україні та кожній родині!

 За інформацією відділу культури і туризму райдержадміністрації