:

Про хід виконання районної Програми «Назустріч людям»

вкл. .

29 вересня 2017 року рішенням районної ради № 7 затверджена районна Програма соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних венрств населення «Назустріч людям» на 2018 -2020 роки. У 2019 році на виконання заходів Програми з районного бюджету виділено  4870,7   тис. грн.
         Реалізація заходів Програми дає змогу доповнити державні програми соціального захисту та соціального забезпечення ветеранів війни, праці,  осіб з інвалідністю, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки, адресною матеріальною допомогою, наданням пільг, які задекларовані діючим законодавством, але  надаються не вповному обсязі.
         Пільги, які компенсуються окремим категоріям громадян з районного бюджету у 2019 році :
  • Оплата послуг зв'язку – виділено 98,2 тис.грн. ;
  • Компенсація за перевезення автомобільним транспортом приміського сполучення (50% вартості квитка) – виділено 1355,0 тис. грн.;
  • Компенсація за перевезення залізничим транспортом (дальнє та приміське сполучення) – виділено 423,9 тис. грн.;
Одним із заходів Програми є надання фінансової допомоги громадянам,
які знаходяться на лікуванні програмним гемодіалізом. Виплата зазначеної допомоги відшкодовує 100 % витрати особам з інвалідністю проїзд до обласної клінічної лікарні м. Запоріжжя протягом року  та її розмір на рік складає близько 120,9 тис.грн.
         Незважаючи на те, що у значної частини громадян доходи за останній час зросли, підвищівся розмір мінімальної заробітної плати, кількість скарг на скрутне матеріальне становище, звернень про надання матеріальної допомоги та інших видів допомоги на зменьшується.
         Аналіз звернень свідчить, що найбільш гострими проблемами у населення району є: відсутність коштів для придбання медикаментів, медичних засобів реабілітації, оперативного хірургічного втручання, оздоровлення, зубопротезування, вирішення соціально – побутових питань (ремонт житла після надзвичайних ситуацій природного та іншого характеру, пожежі, тощо).
         На вирішення проблем даного характеру в Програмі на 2019 рік передбачені кошти для надання матеріальної допомоги за депутатськими зверненнями у розмірі 1620,0 тис. грн. За три квартала поточного року надана допомога в розмірі 1580,1 тис. грн.
         У зв'язку з проведенням  антитерористичної операції на Сході України в Пологівському районі налічується 389 учасників бойовиї дій, 12 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 4 члена сім'ї загиблих учасників бойових дій.
         Для надання їм матеріальної допомоги на вирішення соціально – побутових питань Програмою  передбачено 30,0 тис.грн. За дев'ять місяців поточного року  за зверненнями учасників АТО та членів їх сімей надана допомога у розмірі  19,5 тис. грн.
         Районною Програмою також передбачені кошти для проведення окремих районних заходів для ветеранів, осіб з інвалідністю, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, а саме:
з нагоди вшанування пам’яті загиблих в Афганістані та інших локальних війнах;
з відзначення Дня захисника Вітчизни;
з нагоди  Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи; відзначення Дня Перемоги над нацизмом у Європі;
з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;
з відзначення Дня визволення міста та району від фашистських загарбників;
з нагоди Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня ветерана;
з відзначення Дня визволення України від  фашистських загарбників;
з нагоди Міжнародного Дня осіб з  інвалідністю;
з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
з нагоди Збройних Сил України;
з нагоди  Свята Миколая та Новорічних свят.        
         Для виконання статутної діяльності Пологівської районної організації ветеранів України у Програмі передбачені кошти у сумі 35,0 тис. грн. Напрямок видатків наступний:
         - фінансова підтримка громадської організації;
         - придбання продуктових наборів до Дня Перемоги над нацизмом у Європі та Дня скорботи;
         - проведення заходів до Дня похилого віку та Дня ветерана.
         У 2018 році вперше Програма доповненна заходом щодо надання адресної матеріальної домоги на ендопротезування колінних та тазостегнових суглобів громадянам Пологівського району. У 2019 році на виконання заходу виділені кошти з районного бюджету у сумі 1120,0 тис. грн. Кошти використані 100%.
           Етапи виконання Програми – щорічно протягом  2018- 2020 років, у ході яких передбачається вжити заходів щодо збільшення обсягу надання всіх видів пільг і допомоги особам, на яких поширюється дія цієї Програми та посилення соціального захисту малозабезпечених громадян, надання комплексної соціальної допомоги особам, які її потребують.
         Ця  Програма буде доповнюватися заходами, передбаченими в інших обласних та місцевих програмах.
Організація виконання Програми здійснюється районною державною адміністрацією.
Структурні підрозділи районної державної адміністрації, інші органи виконавчої влади, громадські організації за згодою та в межах повноважень здійснюють аналіз стану реалізації Програми і надають інформацію про її виконання управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації  щороку до  1 лютого наступного за звітним.
Районна рада щороку заслуховує звіт про хід виконання Програми.

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації