:

Інформація для демобілізованих учасників антитерористичної операції та їх сімей

Для отримання соціальних пільг особам, які брали участь в антитерористичній операції, потрібно мати статус учасника бойових дій. Надання пільг учасникам бойових дій здійснюється відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Даним Законом передбачено такі соціальні пільги учасникам бойових дій:

- першочергове безплатне зубопротезування;

- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

- 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинними законодавством;

 - 75-процентна знижка за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

 - 75-процентна знижка вартості палива в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають централізованого опалення.

Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

 

Начальник управління                                                                           О.А.Семененко