:

За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, з 1991 року понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

У зв’язку зі складним економічним становищем в країні багато українських громадян, прагнучи отримати високооплачувану роботу, виїжджають за кордон. При цьому навіть не підозрюють про те, що легально влаштуватися в більшості країн Європи вкрай непросто.

Безпечно зробити це можна через державні центри зайнятості або звернувшись до консульської установи країни призначення. Проте, частіше за все, люди покладаються на послуги напівлегальних посередників, які беруть на себе оформлення документів. В результаті чого, відсутність належних знань про відповідальність за нелегальне перебування в країні або нелегальну працю робить трудових мігрантів уразливими для торговців людьми.

30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. За ініціативи Міністерства соціальної політики у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Координатором проектів ОБСЄ по всій Україні в цей день проходитимуть інформаційні заходи, метою яких є інформування та підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

«Ми приділяємо особливу увагу запобіганню торгівлі людьми у співпраці з державними установами в галузі соціальної політики та освіти, підвищенню обізнаності громадськості у сфері захисту прав і свобод.  Закликаємо виважено ставитись до питання вибору роботи та інформуємо про  переваги роботи  саме в Україні», – ділиться директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Пологівська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості приєднується до цієї акції. 30 липня 2020 року фахівцями філії разом з представниками Пологівського бюро безоплатної правової допомоги та відділу соціальної роботи  Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї та молоді буде проведено онлайн-вебінар для безробітних на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції».

 Більш детальну інформацію про ризики нелегальної трудової міграції можна отримати  в каб. № 7 Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості.


За інформацією Пологівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості