:

     У зв’язку з отриманням повідомлення  від Комунального підприємства «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Пологівської районної ради Запорізької області та Комунального дошкільного навчального закладу ясла-садок №5 «Лисичка» Пологівської міської ради про наявність травмування на обличчі малолітньої дитини, 06 грудня 2019 року відбувся екстрений виїзд оперативної групи в рамках проведення рейду «Сім’я», в якому взяли участь: спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації, інспектор сектору превенції Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ та представник  КП «Пологівський ЦПМСД». Комісією перевірявся факт можливого жорстокого поводження чи вчинення насильства над малолітнім та здійснене обстеження умов проживання родини.  В ході бесіди з матір’ю були з’ясовані обставини, за яких дитина отримала травми на обличчі. Екстреної медичної допомоги дитина не потребувала. На щастя, факт насилля не підтвердився.

     Того ж дня проведені районні акції «Дитина у небезпеці» та «Родинний затишок».

    Під час акції «Родинний затишок» була відвідана 1 сім’я, в якій проживає 3 дитини.  У сім’ї  опікуна  вивчалися умови  утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, вивчалися конфліктні та  кризові ситуації, які виникають у родині. Опікуну надані консультації та пропозиції для подолання труднощів, що виникли, та недопущення в подальшому подібних випадків. Також  зверталася увага на задоволення первинних потреб дітей: харчування, забезпеченість одягом, взуттям, а також наявність належного місця для сну, навчання та відпочинку.

   В ході акції «Дитина у небезпеці»  відвідано  5 сімей,  в яких проживає 16 дітей. Кризові сім’ї перевірялися з метою  виявлення дітей шкільного віку, які не навчаються без поважних причин, та з метою попередження бездоглядності та  безпритульності серед дітей, проявів насилля в сім’ях, для своєчасного  виявлення, проведення соціального відвідування та соціального супроводу  сімей, які  не  спроможні  виконувати  виховні  функції.

    Під час акції проводилася роз’яснювальна робота про відповідальність щодо неналежного виконання батьківських обов’язків та можливі прояви насилля до членів родини та  їх наслідки.

 За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації