:

Як повідомлялося раніше, 2 червня 2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», № 646 – ХІ.

         На виконання цього Закону України розроблено та подано на розгляд Уряду проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» яким, зокрема, передбачено зміну алгоритму розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям з 1 липня 2020 року.

         Відтепер для призначення виплати та припинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям додатково застосовуються умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

         Таким чином, проєктом постанови передбачається врахування майнового стану як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, так і при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям. Тому заявники при зверненні за вказаними видами допомоги повинні обов’язково заповнювати в Декларації про доходи в частині наявності у власності особи житла чи транспортних засобів.

         До прийняття Кабінетом Міністрів України зазначеного проєкту постанови для осіб, які у липні поточного року звертаються за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, провадиться прийом заяв з необхідними документами та декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. При цьому призначення відповідних допомог для таких осіб буде здійснюватися після її прийняття Кабінетом Міністрів України та набрання чинності та внесення змін у програмний комплекс.

         Прєктом постанови передбачається встановити, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні – серпні 2020 року, буде призначена та проведено виплати починаючи з липня 2020 року.

         Одночасно звертаємо увагу, що якщо вищезазначені допомоги призначені по 30.06.2020 (включно) за зверненнями громадян, а не продовжена виплата відповідно до законодавства боротьби з коронавірусом (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVІD – 2019) № 540- ХІ від 30.03.2020), то їх виплата продовжується за «старими» нормами до закінчення шестимісячного терміну.

         Наприклад, малозабезпечена сім’я отримувала державну соціальну допомогу з 01.11.2019 по 30.04.2020, виплата була подовжена у травні та червні 2020 року відповідно до законодавства про боротьбу з коронавірусом.

         У липні родина звертається за продовженням виплати цього виду допомоги. Їй необхідно надати документи про доходи включно по квітень 2020 року. Вона надає документи включно по квітень 2020 року та їй  визначається  право за «старими» нормами. Якщо буде підтверджене право на цей вид допомоги, то вона буде призначена з 01.05.2020 (з врахуванням виплаченої суми по законодавству про боротьбу з коронавірусом за травень, червень 2020 року) по 31.10.2020. А при зверненні цієї родини за допомогою у листопаді 2020 року право буде визначитися за новими нормами законодавства, які будуть діяти з 01.07.2020 року.

         У разі виникнення питань звертатися в управління соціального захисту населення за телефоном 2-28-89.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації