:
    Шкодочинність амброзії полинолистої відома багатьом. Насіння амброзії, перебуваючи в ґрунті на глибині до 30 см, лишається життєздатним тривалий час. Так, на глибині до 5 см через два роки гине 91% насінин, на глибині 10 см — 80%, а на 30 см — 24%. Насіння амброзії може перебувати в спокої від 5 до 40 років і більше.
Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, амброзія здатна в польових умовах витіснити і пригнічувати як культурні рослини, так і бур’яни. В результаті надмірного виснаження ґрунтів урожай сільськогосподарських культур значно знижується, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть. За таких обставин амброзія полинолиста набуває у нашій країні дедалі більш небезпечного значення для економіки. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз.
- Існує думка, що не менш шкідливою та небезпечною карантинною рослиною є повитиця, яка паразитує на багатьох рослинах?
- Від повитиці особливо страждають польові культури: вика, люцерна, льон, буряк, морква, цибуля, картопля та інші. Повитиці наносять великої шкоди в городництві, садівництві і виноградарстві. Уражені рослини сильно слабнуть, призупиняються в рості і розвитку, поступово гинуть. Насіння має отруйні властивості. Крім того, повитиці часто є переносниками вірусів і хвороб.
Поширюється бур’ян з насіннєвим матеріалом с/г культур, засміченими відходами, шляхом перенесення насіння з транспортними засобами, талими водами, вітром. Насіння плавуче і може переноситися по річках та зрошувальних каналах.
Вогнища уражених посівів необхідно викошувати з захватом півтораметрової гарантійної зони навколо цвітіння бур’яну. Скошену масу висушувати, виносити за межі поля і спалювати. Залишки бур’яну по скошеній стерні можна знищувати механічним шляхом випалювання, або хімічним методом.
- Які способи та методи боротьби з карантинними рослинами слід проводити, та яка відповідальність згідно чинного законодавства встановлена сьогодні за невиконання заходів щодо боротьби з карантинними рослинами?
- Одним з основних завдань на даний час для кожного жителя району є виявлення та локалізації карантинних бур’янів, а також визначення основних напрямків для локалізації амброзії полинолистої на території міста, населених пунктів.
Доречно буде нагадати що згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст. 105. Порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів  - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн. - 170 грн.) і на посадових осіб - від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 грн. – 255 грн.)
Відтак ми звертаємося до мешканців району, керівників підприємств, організацій, закладів освіти з проханням взяти участь у виконанні заходів щодо боротьби з карантинними рослинами, та не допускати подальшого розповсюдження карантинних рослин на території  району.
 
Інформацію надано відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації