:

 Враховуючи високу потенційну небезпеку для здоров’я населення району під час використання пестицидів та агрохімікатів, з метою профілактики випадків гострих отруєнь, Пологівська райдержадміністрація вважає за необхідне довести вимоги санітарного законодавства, додержання яких є обов’язковими при обробці пестицидами сільськогосподарських угідь.

Згідно Державних санітарних правил «Транспортування,зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 08.08.1.2.-001-98 адміністрація господарств повинна завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період  проведення робіт у радіусі 200метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільськогосподарськими культурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури: обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

Обробка рослин повинна здійснюватися суворо з обов’язковим врахуванням прогнозу погоди. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град.С. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/ (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с. Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об’єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря.

Приготування розчинів пестицидів і заправка апаратури для їх застосування повинні здійснюватися на стаціонарних розчинних вузлах або пунктах із використанням засобів механізації виробничих процесів. Категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

При перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутися до найближчої лікувальної установи для отримання медичної допомоги.

Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно за законами України.

Інформацію надано відділом агропромислового розвитку