:
 

У весняно-осінній період в усіх районах області здійснюються самовільні підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття, що призводить до знищення біорізноманіття, молодих особин тваринного світу, загибелі людей, до виникнення пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах.

При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус - найбільш родючий поверхневий шар, засушується та ущільнюється ґрунт, внаслідок чого знижується біологічна його активність.

Разом зі стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність сільськогосподарських культур у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.

Спалювання стерні, пожнивних залишків, а також сухої трави уздовж полів та розведення на них вогнищ є не лише шкідливим для здоров’я людей та тваринного світу, а й створює небезпеку для водіїв, задимлюються ділянки автомобільних доріг загального користування державного значення, що може спричинити несприятливі наслідки, призвести до виникнення ДТП.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про рослинний світ» та ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.