:


 Виховна робота з умовно засудженими

У рамках  виховної роботи з умовно засудженою молоддю фахівцем із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  та співробітниками Пологівського районного відділу з питань пробації  11. 02. 2020 року проведена бесіда  на тему: « Профілактика ВІЛ- СНІДу серед молоді».

 Мета заходу полягала у тому, щоб ознайомити умовно засуджену молодь з сучасним станом проблеми ВІЛ/ СНІДу у світі та Україні, розповісти про шляхи передачі хвороби, ознаки захворювання на СНІД, донести до  підоблікових наскільки небезпечним є вірус імунодефіциту, які категорії населення є найбільш ураженими смертельною хворобою в Україні і як можна вберегтися від СНІДу.

Було наголошено, що лише здоровий спосіб життя є гарантом запобігання ризику захворювання на СНІД. Якщо людина дбає про своє здоров’я, живе за законами моралі, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.





                                                                      Про бесіду з ветеранами АТО 

           12.02.2020 року фахівцями із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( далі – Центр) на базі Пологівської районної філії  Запорізького  обласного центру зайнятості  для  ветеранів АТО/ООС, які перебувають у пошуку роботи було проведено бесіду  за темою: «Де шукати допомогу? »

          Під час бесіди фахівці Центру проінформували присутніх про роботу Центру соціальних служб,   надали  консультування з питань психологічного здоров’я та поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем. 



                                                 Кохання без насильства

 В день всіх закоханих Пологівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено вуличну  акцію «Кохання без насильства».

 Під час акції містяни отримали валентинки та буклети з корисною інформацією щодо запобігання ВІЛ, адже раннє діагностування хвороби - це шанс на повноцінне життя.

 Також торкнулися теми насильства, бо не зважаючи на всю серйозність проблеми, більшість випадків сімейного насилля відбувається з мовчазної згоди жертви і залишається тільки внутрішньою проблемою сім’ї,  тим самим все сильніше розв’язуючи руки кривдникові






Робота в напрямку профілактики соціального сирітства

    Соціально-психологічні особливості роботи з сім’ями, в яких є ризик соціального сирітства

    На сьогодні найбільш соціально вразливими є сім'ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, насамперед сім'ї, де батьки з певних причин (через тривалу хворобу, інвалідність, малозабезпеченість, безробіття тощо) не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною; сім'ї з дітьми, де члени сім'ї є особами з особливими потребами; сім'ї з дітьми, де батьки є трудовими мігрантами; сім'ї з дітьми, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків; сім'ї, в яких дитина або декілька дітей відібрані за рішенням суду від батьків без позбавлення їх батьківських прав тощо.
    У період реформування соціальної сфери державна соціальна політика України спрямована на підвищення якості надання соціальних послуг населенню відповідно до його потреб. Особливо актуальною стає налагодження соціальної роботи з такими сім’ями в об’єднаних територіальних громадах Запорізької області.
Тому спеціалістами Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено навчальний семінар-тренінг «Соціально-психологічні особливості роботи з сім’ями, в яких є ризик соціального сирітства, в тому числі, відмови від новонародженої дитини» на базі Карітас Запоріжжя Благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя»,
     У заході взяли участь 50 спеціалістів, які надають соціальні послуги таким сім’ям, в тому числі і працівник Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Метою заходу було підвищення ефективності роботи спеціалістів з надання соціальних послуг із запобігання соціальному сирітству, вдосконалення системи надання соціальних послуг дітям і сім'ям з дітьми шляхом освоєння практичних методів та технік в роботі з сім’ями у кризових ситуаціях.
      Семінар-тренінг поєднував основні теоретичні засади соціальної роботи з даними категоріями сімей, практичні методи роботи із вразливою категорією сімей, із її технологічними аспектами.