:

   Відчиніть двері свого серця 

   Кожна дитина має право на  сімейне виховання, батьківську любов, тепло, ласку і піклування.
   Нажаль, є діти, які не мають можливості виховуватися у біологічній сім’ї. За певних обставин вони залишилися без батьківського піклування.
Дитинство дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування проходить в інтернатних закладах.
   Якщо Ви небайдужі до долі таких дітей, з особливою силою відчуваєте в собі любов та здатні змінити життя хоча б однієї дитини – прийміть її у свою родину.
   Одна з нових сімейних  форм влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування є - патронатна сім’я.
    Навіщо потрібні патронатні сім’ї ?
   Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин .
     Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні  патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.
    Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин - або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу. 
 
Хто може бути патронатними вихователями?
 Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.
 Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму приміщенні (окрім осіб, зазначених у  статті 212 Сімейного кодексу України).
 
Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї ?
Термін перебування дитини у патронатній сім'ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252 - 253 Сімейного кодексу України. 
Як щодо грошей?
 
    Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (на період до 31.12.2018 року), надалі — фінансування відбуватиметься за рахунок видатків місцевих бюджетів ( Закон України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” від 20.12.2016 № 1794-VIII )
    На утримання кожної дитини, влаштованої у сім'ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. 
 
     Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям.
Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя становить п'ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з 01. січня 2017 — 1600 грн, що становитиме 8 000грн.).
 
Де дізнатися деталі ?
 
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна звернутись до Пологівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді , який знаходиться за адресою: м. Пологи вул. Державна 75, “Будинок побуту” ІІ поверх, тел: 066-32-16-113; 068-99-25-069


За інформацією Пологівського  районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді