:

Брифінг директорки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Людмили Бухаріної
В системі освіти розпочинається важливий етап - вступна кампанія. Про її особливості в 2024 році розповіла під час брифінгу в офіційному Медіацентрі при ОДА директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Людмила Бухаріна.

Складання національного мільтипредметного тесту (НМТ) є обов'язковою умовою для вступу до закладів вищої освіти. Тестування проходитиме під час двох сесій: основної (14 травня – 25 червня) та додаткової (11–19 липня).

Зареєструватися для участі в основній сесії можна з 14 березня по 11 квітня включно, додаткової - з 10 по 15 травня включно. Це відбуватиметься через заповнення онлайн-форми, однак проходження тесту передбачає обов’язкову фізичну присутність.

Запорізька область має позитивний досвід організації національного мультипредметного тесту. Вже 2 роки ми проводимо тестування виключно в укриттях. Наразі посилено працюємо над створенням необхідних безпекових та технічних умов для складання НМТ. Орієнтовна кількість випускників у 2024 році – 7 761 особа, - наголосила директорка профільного Департаменту.

У межах тестування кожен учасник/учасниця буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один – на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія).

Усі чотири предмети вступники складатимуть в один день у тимчасових екзаменаційних центрах, які також розгорнуть у деяких інших країнах. На виконання завдань з кожного абітурієнти матимуть по 60 хвилин. Процес тестування складається з двох блоків по 120 хвилин (по 2 предмети) з 20-хвилинною перервою між ними.

Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткової сесії – до 26 липня.