:
З середини лютого до травня на території України значного поширення набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами.
Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.
Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.
Варто нагадати, що згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до  850 грн. з конфіскацією незаконно добутого. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст.88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 153 до 340 грн. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить 1 мінімальну заробітну плату.
Для припинення збору, перевезення та торгівлі первоцвітами, на виконання вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про рослинний світ»  та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, щороку  в Запорізькій області та в Пологівському районі проводиться операція “Первоцвіт”.
Закликаємо громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!
Приєднуйтеся  до операції “Первоцвіт” заради збереження унікальної української природи.

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації