:

Деякі питання реалізації експериментального проєкту з організації та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки


9 квітня 2024 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України  № 385, якою затверджений Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання та оплати послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, за принципом «гроші ходять за дитиною».

Метою експериментального проєкту є надання дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, послуг з оздоровлення та відпочинку.

Експериментальний проєкт реалізується за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету за бюджетною програмою «Оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в оздоровчих таборах МДЦ «Артек», ДУ «Молода гвардія» і в дитячих закладах, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

Отримувачем бюджетних коштів є один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини ( у тому числі зареєстрованої як внутрішньо переміщена особа, що отримує допомогу на проживання ВПО), що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної родини.

         Бюджетні кошти перераховуються отримувачам на оплату послуг з оздоровлення та відпочинку для придбання путівок в дитячих закладах оздоровлення, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку.

         Кошти перераховуються  на кожну дитину в розмірі п’яти прожиткових мінімумів виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня відповідного року для дітей від шести до 18 років, один раз на рік у грошовій безготівковій формі на відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання  в АТ КБ «Приват Банк». Це становить 15 980,00 грн.

         Батькам (особі, яка їх замінює) автоматично надходить повідомлення засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу Дія про можливість отримання бюджетних коштів і порядок дій, які необхідно зробити для їх отримання.

         Повідомлення надходить окремо щодо кожної дитини зі складу сім’ї, яка має право на виплату.

         Отримувачам, у яких на електронному пристрої не встановлено мобільний додаток Порталу Дія, надходить повідомлення про можливість отримання бюджетних коштів від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення (за місцем отримання державних соціальних допомог).

 

 

         Батьки/законні представники дітей інших пільгових категорій, а саме:

  • діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, відповідно до пунктів 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101   Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • діти із числа ВПО та інші категорії,

можуть звернутися із заявами про бажання забезпечити оздоровленням/відпочинком  дітей  до органів соціального захисту населення за місцем фактичного проживання (реєстрації  ВПО).