:
Про діяльність Громадської ради
при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області
за 2015 рік

    Однією з найбільш ефективних моделей діалогу сторін державної влади й громадськості є діяльність Громадської ради. При Пологівській райдержадміністрації Громадська рада функціонує з 2011 року та є стимулюючим фактором для участі представників інститутів громадянського суспільства у формування й реалізації державної політики.
    Громадська рада при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області відповідно до покладених на неї завдань і повноважень готує та подає райдержадміністрації пропозиції щодо тематики проведення засідань, здійснення громадської експертизи, інформує громадськість про свою діяльність тощо. Громадська рада, провадячи свою діяльність, взаємодіє з цільовим аудиторіями. Окрім участі у формуванні й реалізації державної політики функціонування Громадської ради при Пологівській районній державній адміністрації є важливим чинником підвищення рівня свідомості населенням району щодо поняття громадянськості та забезпечення реалізації інститутами громадянського суспільства самодіяльної соціальної активності, що не потребує стимулювальних управлінських дій з боку органів влади.

    Оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2011 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» громадські ради обираються на роки – 18 лютого 2015 року було проведено установчі збори за участю інститутів громадянського суспільства щодо обрання нового складу Громадської ради при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області, на яких було встановлено граничну чисельність її складу та проведено голосування для обрання нового складу. За результатами установчих зборів було обрано на 2015-2017 роки Громадську раду при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області у складі 17 уповноважених представників інститутів громадянського суспільства.

    На наступному засіданні, що відбулося того ж дня 18.02.2015, було сформовано структуру Громадської ради, а саме: обрано голову, заступника, секретаря, уповноваженого представника Пологівської райдержадміністрації. Членами Громадської ради було прийнято рішення не створювати постійних комісій, у зв’язку з відсутністю необхідності. У своїй діяльності орган керується Положенням та Регламентом Громадської ради при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області, затвердженими на засіданні.

    Основною формою роботи Громадської ради у 2015 році були засідання, що проводилися щоквартально, а також у разі необхідності.     Протягом 2015 року було проведено сім засідань Громадської ради (крім установчих зборів). На цих заходах, за винятком питань щодо затвердження порядку денного та планів роботи на наступний квартал, було розглянуто 37 питань.
    Систематично на засіданнях ради заслуховувалися актуальні питання розвитку території. Зокрема, розглядалися питання: проведення Дня довкілля у районі; підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери Пологівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років; впливу системи роботи з патріотичного виховання в закладах освіти на формування громадянської позиції учнівської молоді; оренди землі та розрахунків за паї; проекту районного бюджету на 2016 рік тощо.
    Фахівці районної державної адміністрації доводили до відома представників громадськості новації законодавства: основні положення Закону України від 09.04.2015 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»; постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2015 № 354 «Порядок прийняття рішень щодо невідповідності діяльності, найменування та/або символіки юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого структурного утворення, передбаченого статутом політичної партії, іншого об’єднання громадян вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки; антикорупційного законодавства, положення чинного законодавства з питань регулювання виборчих процесів.

    Протягом 2015 року на засіданнях членами Громадської ради обговорювалося 6 проектів нормативно-правових актів (проектів розпоряджень голови райдержадміністрації): «Про затвердження середньої вартості ритуальних послуг»; «Про втрату чинності розпорядження голови райдержадміністрації від 24 лютого 2012 року № 138»; «Про затвердження Положення про проведення районної спартакіади серед державних службовців»; «Про затвердження Порядку опрацювання усних звернень громадян, що надійшли за допомогою засобів телефонного зв’язку, в Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області»; «Про внесення змін до Порядку розгляду письмових звернень громадян у Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області»; «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 30.08.2013 № 416» з питання внесення змін до Переліку об’єктів конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Пологівського району.
    Крім того обговорювалися проект регуляторного акта «Про затвердження положення про центр надання адміністративних послуг Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області» та проект нормативно-правового наказу начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації «Про затвердження переліку платних послуг в комунальних установах культури Пологівської районної ради Запорізької області та їх вартості», за результатами обговорення якого головному розробнику проекту було рекомендовано включити до переліку осіб, що матимуть право безоплатного користування послугами такі категорії: учасники бойових дій у зоні проведення АТО та учасники бойових дій на території інших держав.

    Для забезпечення ефективної взаємодії з органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями на засідання Громадської ради запрошувалося їх керівництво для інформування, участі в обговореннях тощо. Розглядалися питання про роботу центру надання адміністративних послуг Пологівської районної державної адміністрації, про роботу філії «Пологівський райавтодор» ДП «Запоріжоблавтодор», про процедуру заміни паспорта громадянина України відповідно біометричним.

    З метою здійснення громадського контролю члени Громадської ради заслуховували питання про надходження і використання коштів благодійного фонду «Добрі справи», видатки за 2015 рік комунальної установи Пологівська центральна районна лікарня та комунальної установи «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги».

    Розгляд зазначених вище питань з одного боку надав можливість підвищити рівень поінформованості громадськості щодо повноважень і роботи структурних підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади, підготовки нормативно-правових актів, з іншого боку – можливість органам виконавчої влади враховувати думку громадськості.

    19.06.2015 за результатами розгляду питання про вплив системи роботи з патріотичного виховання в закладах освіти на формування громадянської позиції учнівської молоді відділу освіти райдержадміністрації було рекомендовано врахувати пропозицію щодо здійснення щорічного уточнення списків ветеранів напередодні проведення операції «Світанок».
    У листопаді після обговорення резонансного на той час питання проведення щотижневого ярмарку в центрі міста та залучення працівників правоохоронних органів до охорони громадського порядку (в тому числі на території проведення ярмарку) було прийнято рішення звернутися до міського голови та депутатів міської ради та висловити свою позицію щодо ситуації, яка склалася - на підтримку проведення щотижневих ярмарків у місті.
 
    У 2015 році для членів Громадської ради було проведено 2 засідання круглих столів, де розглядалися питання, що потребують роз’яснень, консультацій, обговорення, зокрема – про забезпечення рівних підходів під час надання соціальних послуг представникам різних соціальних груп та про стан роботи із соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За результатами проведення круглих столів службі у справах дітей райдержадміністрації було рекомендовано продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації - продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу з питання надання соціальних послуг представникам різних соціальних груп.

    30.04.2015 відбулося засідання круглого столу Громадської ради при Пологівській районній державній адміністрації та керівників районних осередків політичних партій, в ході якого розглядалися такі питання: про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Україні, Запорізькій області та Пологівському районі зокрема; про злочинну сутність терористичних утворень «ДНР», «ЛНР», «Новороссия», російської агресії у Донецькій та Луганській областях, про дії Президента України та КМУ зі стабілізації соціально-політичної ситуації, подолання терористичної загрози, відновлення економіки та соціальної сфери звільнених територій; про відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни та Звернення учасників розширеного засідання оргкомітету із підготовки та проведення заходів з нагоди 70-річчя перемоги над нацизмом у Європі; про проведення п’ятої черги часткової мобілізації, її особливості та інформаційне супроводження такої; про хід обласної акції «Допоможемо Українській армії» та участь у такій жителів району.

    Постійно у роботі Громадській раді брав участь голова райдержадміністрації як уповноважений представник органу.

    Члени Громадської ради систематично брали активну участь у проведенні публічних заходів з нагоди державних та професійних свят. Протягом 2014, 2015 років у районі з ініціативи та у рамках спільних дій членів районних громадських організацій, районних осередків політичних партій систематично проводиться робота із підтримки військовослужбовців української армії, внутрішньо переміщених осіб, надання допомоги таким, із патріотичного виховання молоді, забезпечення охорони правопорядку тощо, роз’яснення суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації у країні, області і районі зокрема серед пересічних жителів.


Голова Громадської ради                        М.П.Малиш