:
ЗВІТ
про діяльність Громадської ради при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області за 2014 рік

Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2011 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» запровадила низку новацій як у процесі формування громадських рад, так і в організації їх повсякденної роботи. Відповідно до Постанови громадські ради при місцевих державних адміністраціях стають постійно діючими колегіальними виборними органами.

Громадська рада при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області відповідно до покладених на неї завдань і повноважень готує та подає райдержадміністрації пропозиції щодо тематики проведення засідань, здійснення громадської експертизи, інформує громадськість про свою діяльність тощо.

Граничну чисельність та склад Громадської ради при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області було затверджено 5 березня 2013 року установчими зборами за участю інститутів громадянського суспільства.

Основною формою роботи Громадської ради у 2014 році були засідання, що проводилися щоквартально, а також у разі необхідності. Протягом 2014 року було проведено сім засідань Громадської ради. На цих заходах, за винятком питань щодо затвердження порядку денного та планів роботи на наступний квартал, було розглянуто 32 питання. Систематично на засіданнях ради обговорювався стан виконання районних програм, проекти нормативно-правових актів, розглядалися актуальні питання розвитку території. Зокрема, заслуховувалися питання: про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери Пологівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років; про діяльність служби у справах дітей стосовно встановлення опіки, піклування, усиновлення та влаштування до інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; про формування мережі та стан підготовки закладів освіти району до 2014-2015 навчального року. Обговорювався стан виконання Цільової Програми «Цукровий діабет» на 2012-2014 роки, проект змін до Конституції України, стан виконання районної Програми соціальної підтримки малозабезпечених громадян із числа ветеранів війни, праці, інвалідів, інших соціальних верств населення «Назустріч людям», стан виконання Комплексної районної програми «Молодь. Сім’я. Перспектива.» на 2013-2017 роки в частині забезпечення проведення літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

Обговорювалися проект нормативно-правового акта «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування збитків у сфері земельних відносин» та проект розпорядження голови райдержадміністрації «Про втрату чинності розпорядження голови райдержадміністрації від 10.01.2014 «Про затвердження переліку адміністративних послуг Центру надання адміністративних послуг Пологівської райдержадміністрації» та затвердження переліку адміністративних послуг Центру надання адміністративних послуг Пологівської райдержадміністрації у зв'язку з прийняттям розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».

З метою забезпечення ефективної взаємодії з територіальними органами виконавчої влади на засідання Громадської ради запрошувалося їх керівництво для інформування, участі в обговореннях тощо. На засіданні Громадської ради у березні - про роботу реєстраційної служби Пологівського районного управління юстиції Запорізької області доповідала начальник служби, у вересні - про роботу Пологівського районного сектора Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області доповідав тимчасово виконуючий обов’язки сектора.

Запроваджено практику заслуховування інформаційних звітів керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних органів виконавчої влади. Так у березні на засіданні Громадської ради розглядалося питання роботи Центру надання адміністративних послуг Пологівської райдержадміністрації», у квітні 2014 року на спільному засіданні круглого столу слухалося питання про порядок роботи відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації та підготовку попередніх й уточнених списків виборців для проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Це з одного боку надало можливість підвищити рівень поінформованості щодо повноважень і роботи структурних підрозділів райдержадміністрації, підготовки нормативно-правових актів, з іншого боку – можливість органам виконавчої влади враховувати думку громадськості.

Проводилося засідання круглих столів, де розглядалися питання, що потребують роз’яснень, консультацій, обговорення. У поточному році проведено 5 засідань круглого столу (з них, 2 засідання - спільні засідання круглого столу Громадської ради з керівниками районних організацій політичних партій), де було заслухано 13 питань: щодо ходу виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Пологівського району на 2014 рік; про роботу спостережної комісії при Пологівській райдержадміністрації; про підвищення безпеки дорожнього руху на території району; щодо етапів реформування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги; про проблеми та перспективи забезпечення належних умов для занять фізичною культурою та спортом у районі; про волонтерську діяльність у районі. На спільних засіданнях з керівниками районних організацій політичних партій слухалися питання: проведення благоустрою територій; про проект «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади»; про основні положення Закону України «Про вибори Президента України»; про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Україні, області та районі; про діяльність обласних та районних організацій політичних партій, громадських організацій та новостворених об’єднань громадських активістів, їх повноваження, права та обов’язки; про необхідність консолідації та ефективність співпраці влади та громадськості району тощо.

Постійно у роботі Громадській раді брав участь голова райдержадміністрації як уповноважений представник органу.

За результатами засідання Громадської ради 02.07.2014, де розглядалося питання підвищення безпеки дорожнього руху на території району було підготовлено та направлено лист до райдержадміністрації з пропозицією ініціювати проведення перевірки щодо дотримання автоперевізниками на міських маршрутах графіків перевезення пасажирів, зокрема у святкові та вихідні дні.

07.05.2014 за результатами засідання вирішено рекомендувати райдержадміністрації включити до складу комісії з кадрових питань при Пологівській районній державній адміністрації Кириченка Валерія Семеновича, голову Пологівської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу.

19.03.2014 відбулося засідання круглого столу, за результатами якого було прийнято рішення рекомендувати заступнику головного лікаря КУ «Пологівський центр надання первинної медико-санітарної допомоги» Пологівської районної ради Запорізької області та головному лікарю КУ Пологівська центральна районна лікарня Пологівської районної ради Запорізької області здійснити аналіз проведених реформ у районі, визначити позитивні та негативні сторони реформування первинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги.

У підсумку засідання Громадської ради у березні поточного року було прийнято рішення рекомендувати редактору газети «Пологівські вісті» та редактору газети «Районка» оприлюднити думку членів Громадської ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та заклик незалежно від політичних симпатій, релігійної, національної приналежності утриматись від радикальних настроїв, не вчиняти провокативних дій та не підбурювати до них інших, не допускати насильство та екстремізм.

Члени Громадської ради постійно брали активну участь у проведенні публічних заходів з нагоди державних та професійних свят.

Діяльність Громадської ради систематично висвітлювалася у місцевих засобах масової інформації (газета «Пологівські вісті» від 16.01.2014 «Про діяльність Громадської ради за 2013 рік», від 27.03.2014 «Громадська рада: «Ми за збереження цілісності України», від 17.04.2014 «Громадська рада та політичні партії зібралися за столом», від 15.05.2014 «Збиралася Громадська рада», від 21.11.2014 «Громадська рада відповідальна за добробут та суспільний розвиток»). Звіти про діяльність Громадської ради та протоколи засідань розміщені на офіційному сайті райдержадміністрації.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 688 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996» Громадська рада при Пологівській районній державній адміністрації Запорізької області припиняє повноваження.

Голова Громадської ради                        М.П.Малиш