:

    Про відзначення сторіччя початку Української революції 1917-1921 років 

   Відповідно до Указу Президента України  від 22.01.2016 № 17 «Про заходи із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921. 
   17 березня цього року виповнюється 100 років утворення Української Центральної Ради – першого українського парламенту, головою якого було обрано М.Грушевського. 
   Українська демократична революція, яка розпочалася у 1917 році, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність, розпочату 100 років тому.
   Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років.
Соборність українських земель є результатом багатовікових прагнень нашого народу мати єдину незалежну національну державу, прямим наслідком державотворчих процесів у XX столітті.
  Розбудовою Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки українці довели свою здатність та спроможність до державного будівництва. 
   У грудні 1917 року радянською Росією було розпочато збройну агресію проти Української Народної Республіки, внаслідок якої на значній частині України було встановлено комуністичний тоталітарний режим, який здійснював політику державного терору, проводив політичні репресії, депортації та війни, організовував голодомори.
   Способи та методи, які застосовували більшовики 100 років тому, активно використовуються Росією у «гібридній» війні проти України, під час анексії Криму, окупації окремих районів Донецької та Луганської областей. 
   У нинішній війні за свободу та незалежність важливо не допустити прорахунків, які були 100 років тому та призвели до поразки Української революції, - внутрішніх незгод за умов зовнішньої агресії. 
Українська революція створила потужний привід для розвитку української національної ідеї, зростання національної самоідентифікації, розвитку національно інтелігенції.
   Відзначення 100-ї річниці Української революції 1917-1921 рр. в Україні і серед наших співвітчизників за кордоном -  це вшанування пам’яті відомих і невідомих героїв, які віддали життя за нашу могутню, єдину, вільну і квітучу Україну.