:

НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ «УКРАЇНА 30. ПЛАТІЖКА» ЗАСТУПНИЦЯ ГОЛОВИ ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА ЮЛІЯ СВИРИДЕНКО РОЗПОВІЛА, ЩО ПЕРЕДУМОВИ, ЯКІ ПРИЗВЕЛИ ДО ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ У СІЧНІ ЦЬОГО РОКУ

вкл. .


На Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Платіжка» заступниця голови Офісу Президента Юлія Свириденко розповіла, що передумови, які призвели до підвищення ціни на газ у січні цього року.

«В першу чергу це те, що 2020 рік є історичним для ринку газу, тому що з серпня місяця у нас запрацював ринок газу для населення, і споживачі вже сьогодні мають право обирати постачальника, мають право змінювати постачальника. Насправді 2020 рік продемонстрував, що на біржах відбувалася реалізація газу за обсягом в шість разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тобто позитивні тенденції були», - розповіла Юлія Свириденко.

Вона додала, що збутові компанії газу почали зловживати своїм монопольним становищем на ринку.

«Далі треба зрозуміти, що собою являє ринок роздрібного газу. Якщо подивитися на структуру, близько 76% займають природні монополії-газзбути. Далі 7-8% належать компанії «Нафтогаз» і решті підприємств. Збутові компанії, які історично були природними монополіями, почали зловживати своїм домінуючим положенням в розрізі регіонів і почали встановлювати маржу від 25% до 44% в порівнянні з ціною, яку пропонував НАК «Нафтогаз» як державна компанія», - додала Юлія Свириденко.

 

За матеріалами сайту Запорізької облдержадміністрації