:

    Першотравневе підвищення пенсії 

   1 травня 2017 року відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте з 1 247 грн. до 1 312 грн.
     У зв’язку з цим з 1 травня Пологівське об’єднане управління Пенсійного фонду України проводить перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від рівня прожиткового мінімуму.
    Пенсії наразі зростуть не для всіх, оскільки це лише один з етапів підвищення пенсій. Тож, які категорії пенсіонерів через кілька днів отримають більшу пенсію?
    З 1 травня зростає мінімальний розмір пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, надбавки до пенсій непрацюючим пенсіонерам за понаднормовий стаж, що обчислені відповідно до розміру прожиткового мінімуму.
     Також підвищується мінімальна пенсія за віком шахтарям (непрацюючим пенсіонерам).
   Зростають мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.            Підвищуються мінімальні розміри пенсій звільнених з військової служби; надбавки, підвищення та інші виплати, розмір яких обчислюється відповідно до розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).
   З 1 травня, враховуючи розмір прожиткового мінімуму — 1312 грн. для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок щомісячної адресної допомоги. Тобто з 1 травня будуть перераховані також виплати:
 - за віком/за вислугу років при повному стажі, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2 або 3 групу інвалідності;
 -  при втраті годувальника;
 - по інвалідності для інвалідів 1,2, та 3 груп;
 - соціальні пенсії для інвалідів 1,2 та 3 групи; 
 - виплати дітям-інвалідам;
 - за віком/за вислугу років при неповному стажі роботи, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2 або 3 групу інвалідності.
  Якщо розмір пенсії особи, яка має повний стаж, не досягає мінімального розміру пенсії, пенсія встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність
   Якщо страховий стаж неповний, то розмір пенсії також визначають пропорційно до стажу, враховуючи прожитковий мінімум.
   Якщо непрацюючий пенсіонер має більше страхового стажу, до  пенсії встановлюється доплата за понаднормовий стаж.
   При цьому мінімальний розмір пенсії за віком та доплату за понаднормовий стаж визначають з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. 
   Слід зауважити, що перерахунок мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормовий стаж стосується лише непрацюючих осіб. Такий перерахунок працюючим пенсіонерам не проводиться.
   Кого першотравневе підвищення не торкнулося? 
   З 1 травня 2017 року пенсія не зміниться для всіх працюючих пенсіонерів, а також для громадян, у яких в складі пенсійної виплати є індексація та щомісячна державна адресна допомога до суми 949 грн.
   Якщо пенсія по втраті годувальника призначена на двох та більше утриманців, і один з них працює, то розмір пенсії не перераховується.
   З 1 травня припиняється виплата фіксованої індексації , якщо підвищення розміру пенсії без врахування фіксованої індексації більше або дорівнює сумі фіксованої індексації. Розмір фіксованої індексації зменшується, якщо підвищення розміру пенсії без врахування фіксованої індексації менше суми фіксованої індексації,на суму підвищення пенсії.
    Станом на 1 травня 2017 року середній розмір пенсії в Пологівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області становить 1955,26 грн. 
    Перебуває на обліку пенсіонерів: 
- в Пологівському районі – 17549 осіб
- в Більмацькому районі – 10856 осіб
- в Оріхівському районі – 13957 осіб
- в Розівському – 4082 особи.
   Отримують пенсії ничже прожиткового мінімуму:
- в Пологівському районі – 1496 осіб
- в Більмацькому районі – 774 особи
- в Оріхівському районі – 1255 осіб
- в Розівському районі – 566 особи.
  Отримують на рівні прожиткового мінімуму:
-   в Пологівському районі – 413 осіб
- в Більмацькому районі – 720 особи
- в Оріхівському районі – 1280 осіб
- в Розівському районі – 296 особи.
  Отримують пенсії вище прожиткового мінімуму:
- в Пологівському районі – 15640 осіб
- в Більмацькому районі – 7690 особи
- в Оріхівському районі – 12702 осіб
- в Розівському районі – 3220 особи.
   Перерахунок пенсій проведено в автоматичному режимі, що не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.