:
Пенсійний фонд України затвердив Постанову "Про внесення змін до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування" N8-1 від 27.03.2018 р.
Як і раніше, реєстр застрахованих осіб буде вестись з двома основними функціями:
  • накопичення інформації зі сплати ЄСВ, наявності страхового стажу зі сплатою ЄСВ і без, набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат тощо;
  • видача такої інформації на запит страхувальникам і застрахованим особам та обміну такою інформацією з іншими державними органами.
Реєстр ведеться в електронному вигляді. І саме на електронну форму не лише ведення реєстру, а й видачу інформації й робиться наголос в зміненому Положенні.

На кожну застраховану особу Пенсійний фонд створює окрему облікову картку. І присвоює їй власний унікальний номер. В новій редакції Положення термін «реєстраційний номер облікової картки платника податків» - реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи згідно з ДРФО, зберігається. Він буде обов’язковим реквізитом облікової картки застрахованої особи. Більш того, в графі 8 таблиці 6 звіту з ЄСВ зазначається податковий номер/серія та номер паспорта застрахованої особи. Тобто не унікальний номер, встановлений Пенсійним фондом, а податковий номер або, якщо застрахована особа від нього відмовилася, дані з паспорту (в якому є запис про цю відмову).
Як і раніше, Пенсійний фонд залишає за собою право вносити зміни до даних облікових карток застрахованих осіб за наслідками проведених перевірок. Можуть вносити зміни й страхувальники, якщо вони виявили ці помилки до перевірки. Але тепер з'явилося дві нові опції!

Варіант перший: помилку в себе знайшов сам
Пенсійний фонд.  У разі виявлення розбіжностей за результатами контролю відомостей про застрахованих осіб, що були допущені при занесенні відомостей спеціалістом Пенсійного фонду та призвели до утворення дублів (двох або декількох) облікових карток, які належать одній застрахованій особі, наказом керівника територіального органу Пенсійного фонду створюється комісія з перевірки індивідуальних відомостей. На підставі висновку комісії та наказу керівника відповідного органу у 10-денний строк із дня завершення перевірки індивідуальних відомостей проводиться об'єднання карток.

Варіант другий: помилку щодо себе знайшла застрахована особа.
 У разі виявлення застрахованою особою некоректних відомостей в її обліковій картці, ця особа може подати до територіального органу Пенсійного фонду особисто або через представника анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в реєстрі застрахованих осіб за формою згідно з додатком 2 до цього Положення та документи, що підтверджують внесення/зміну/уточнення даних та належність помилкових даних цій особі. Щоправда, виправити таким чином можна лише дані до умовно-постійної частини облікової картки. Виправлення  здійснюється на підставі наказу керівника відповідного територіального органу ПФУ у п'ятиденний строк.

Застрахованій особі, яка виявила бажання одержувати інформацію про зміни відомостей облікової картки, ця інформація надаватиметься шляхом її надсилання на адресу електронної пошти користувача електронних послуг веб-порталу, в мобільний додаток, призначений для роботи на смартфоні, планшеті та іншому мобільному пристрої, та/або шляхом відправлення СМС-повідомлення.

Зараз діє правило: застрахована особа має право отримати про себе будь-яку інформацію, що міститься в реєстрі. А ось страхувальники – лише про своїх працівників і то лише за той період, в якому вони перебували з ними в трудових відносинах. Інформація по запиту зараз надається виключно на паперових носіях. Отже, за потрібною інформацією доведеться звернутися до управління Пенсійного фонду особисто. Після внесення змін до Положення, нарешті з'явиться можливість отримати інформацію в електронному вигляді. І що є найбільш цікавим, формувати цю інформацію в електронний документ буде не фахівець Пенсійного фонду, а та особа, якій вона потрібна. Зазначаючи при цьому дані, які їй потрібні, період, за який робиться запит, і для чого їй ці дані надаються.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном «гарячої лінії» 2-37-49 або у  відділі адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації за телефоном 2-37-94.