:
Метою загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» є підвищення юридичної грамотності українців та формування нової культури в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.
Тож, в рамках реалізації даного проекту Пологівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надає роз’яснення з питань страхового стажу.
3 жовтня Верховна Рада ухвалила урядовий проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій». Відповідно до цього Закону, мінімальний пенсійний стаж щорічно буде збільшуватись на один рік до 2028 року, поки не становитиме 35 років. Отже, аби вийти на пенсію в 60 років у 2018 році потрібно мати мінімум 25 років стажу.
Крім того, особи, які досягли пенсійного віку та мають страховий стаж не менше 15 років, але не отримали право на пенсійні виплати, завдяки Пенсійній реформі мають право на тимчасову державну соціальну допомогу. Допомога буде надаватись на період до набуття права на пенсію.
Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
Для визначення права на пенсію за віком у страховий стаж будуть зараховуватися:
  • ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:
  • проходження військової служби до 31 грудня 2017 року включно;
  • перебування у відпусці у зв’язку з вагітністю і пологами з 1 січня 2004 року до 30 червня 2013 року;
    Окрім того, до страхового стажу і надалі враховують стаж, набутий до 01.01.2004 року. Зокрема:навчання у вищих і середніх спеціалізованих навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі й клінічній ординатурі.
 
  Також продовжують діяти норми ст. 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне страхуванняння», відповідно до яких:
  • до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону;
  • період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.
  • час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.
Крім того, згідно із Законом, страховий стаж можна докупити. Вартість одного страхового року буде коштувати майже 17 тис. гривень. Придбати можна не більше 5 років стажу – 84 480 тис. гривень.
За більш детальною інформацією звертайтесь до Пологівського відділу обслуговування громадян за телефоном «гарячої» лінії 2-37-49.