:

Платники Пологівського управління ГУ ДФС області поповнили бюджети усіх рівні на 635 мільйонів гривень

Платниками податків Пологівського, Більмацького та Розівського районів за минулий рік забезпечили до бюджетів усіх рівнів 634,7 мільйона гривень, що на 13,3 відсотка перевищує показник 2017 року. Про це повідомила начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй.

Державний бюджет у 2018 році поповнився більше, ніж на 263,7 мільйона,  це на 22 відсотки більше, ніж у попередньому році.

До місцевих скарбниць протягом надійшло понад 370 мільйонів, що перевищує рівень 2017 року на 16,4 відсотка.

Найбільші надхоження забезпечила сплата податку на доходи фізичних осіб – 332 мільйони, зростання до 2017 року склало 22 відсотки. Податку на додану вартість спрямовано у сумі майже 123 мільйони, єдиного соціального внеску – більш ніж 200 мільйонів, що на чверть більше, ніж у попередньому році.

 

Понад 22 мільйони гривень військового збору сплачено у 2018 році платниками Пологівського, Більмацького та Розівського районів

Платники Пологівського управління ГУ ДФС у Запаорізькій області за 12 місяців 2018 року сплатили 22,1 млн.грн. військового збору. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 4,1 млн.грн., або 23 відс. Про це повідомила начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй.

Ставка військового збору складає у всіх випадках 1,5 відс. від об’єкту оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

 

УВАГА!!!  ДФС введено у дію нові коди бюджетної  класифікації ПДФО та військового збору

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє, що для належного ведення оперативного обліку податку (збору) ДФС України введено у дію нові коди бюджетної класифікації:

11010501 –«податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

11011001 – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Отже, відтепер:

І. Платник податку –фізична особа, яка відповідно до розділу IV Податкового кодексу України зобов’язана сплатити податок, але звільнена від подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо), сплачує:

- податок за кодом бюджетної класифікації «11010501» –«податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

- військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011000» -«військовий збір».

ІІ. Платник податку – фізична особа, яка зобов’язана подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує:

-           податок за кодом бюджетної класифікації «11010500» - «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

-           військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011001» - «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

 

Стипендії, які не підлягають оподаткуванню у новому році

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє, що з 2019 року звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не тільки стипендії, які виплачуються з бюджету.

Так, до п. п. 165.1.26 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) внесено зміни, та сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, не підлягає оподаткуванню, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому пп.169.4.1 ПКУ.

У 2019 році цей поріг становитиме 1921 грн х 1,4=2690 грн. Якщо сума стипендії є більшою, то сума перевищення підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою 18% та військовим збором - 1,5%. 

Отже, у 2019 році всім навчальним закладам (а не лише бюджетним), які виплачують стипендії студентам, слід врахувати такі позитивні зміни. Нагадаємо, що стипендію (включаючи суму її індексації) відображають у формі №1ДФ за ознакою доходу «150».

 

Розширено права платників на податкову знижку з відшкодування витрат на навчання

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2018 №866, що набрав чинності 19.12.2018, затверджено Зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Зокрема, в абзаці другому п.п.1 п.5 розд. ІІІ Інструкції враховані зміни, внесені Законом України від 03 липня 2018 року №2477 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» до п.п.166.3.3 ст.166 Податкового кодексу України, відповідно до яких розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

А саме, витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, крім витрат понесених на здобуття середньої професійної або вищої освіти, доповнено витратами на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти.

Таким чином, з 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб може скористатись правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 податкового року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами.

При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний  2018 податковий рік.