:
 

За час кампанії "Декларування 2019" до Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області подано 3701 декларація

З початку року до Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області громадяни подали 3701 декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік. Мешканці Пологівського, Більмацького та Розівського районів задекларували понад 42,8 млн. гривень доходів. Про це повідомила начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй.

Оподаткування доходів громадян дозволить поповнити місцеві бюджети більш ніж на 5,4 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб та направити до держбюджету                             549,7 тисяч гривень військового збору.

Найбільша кількість декларацій надійшла від громадян, які отримували прибутки від продажу сільськогосподарської продукції –3409 тисячі. Спадкоємці подали 97 декларацій, доходи у понад мільйон гривень задекларував один громадянин на загальну суму                            6,3 мільйони.

Правом на отримання податкової знижки скористалося 67 осіб. За результатами розрахунків сума до повернення склала 120 тисяч гривень.

Світлана Бруй  акцентувала увагу на тому, що надходження податку на доходи фізичних осіб є базовими для місцевих бюджетів, і висловила подяку всім громадянам, які вчасно і чесно виконали свій конституційний обов'язок.

Вона також нагадала, що реалізувати своє право на податкову знижку можна до кінця 2019 року, а суми податкових зобов'язань необхідно сплатити до 1 серпня.

 Платники податків Пологівського  управління ГУ ДФС у Запорізькій області сплатили 66,5 млн. гривень ЄСВ

За січень – квітень 2019 року платники податків Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області сплатили 66,5 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цьогорічний показник на 13,2 відс. перевищує надходження відповідного періоду минулого року, а додаткова сума складає                               7,7 млн. гривень. Про це повідомила начальник Пологівського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Бруй.

Зокрема, у квітні поточного року надходження склали 19,2 млн. грн., або 20,5 відс. до доведеного індикативного показника та 20,7 відс. до надходжень 2018 року.

Серед основних джерел надходжень єдиного соціального внеску – нарахування і сплата ЄСВ роботодавцями із заробітних плат найманих працівників,  а також від фізичних осіб-підприємців, членів фермерських господарств і самозайнятих осіб.

Нагадаємо, відповідальними за нарахування та утримання єдиного соціального внеску є роботодавці з доходів найманих працівників. Базова ставка ЄСВ дорівнює  22 відсоткам, мінімальний страховий внесок у 2019 році складає 918,06 гривень на місяць, максимальна величина заробітної плати, з якої сплачується ЄСВ –  62595  гривень.

 Сплачуєте ЄСВ? Перевірте правильність рахунків!

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області нагадує, що з 2 травня                    2019 року вступили у дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів ДФС.

Старі рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, діяли до 26 квітня 2019 року.

Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску розміщений на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/214641.html.

 

Платникам ПДВ!

Нагадуємо що в ГУ ДФС у Запорізькій області працює "гаряча лінія" з питань зупинення реєстрації податкових накладних

Отримати консультацію з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН та роботи окремого реєстру податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена платники можуть під час проведення «гарячої лінії».

Звернутися на телефонну лінію можна кожного робочого дня з 11-00 до 13-00 за номером: (061) 219-05-54.

 

«Електронний кабінет» дає можливість надіслати в електронному вигляді копії паспорта, свідоцтва про народження дитини та довіреності

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області інформує, що в електронному вигляді облікова картка фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (далі – Облікова картка за ф. № 1ДР) та заява про внесення змін до Державного реєстру за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) подаються через меню «ЕК для громадян»/«Облікова картка фізичної особи – платника податків. Форма 1ДР/Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Форма 5ДР» приватної частини «Електронного кабінету».

Для приєднання до Облікової картки за ф. № 1ДР та Заяви за ф. № 5ДР сканованих копій документів, що посвідчують особу, та інших, які підтверджують зміни облікових даних, платнику податків необхідно використати закладку «Додатки» та обрати «Документ довільної форми», який заповнюється наступним чином:

  • поля «Назва документу», «Номер документу», «Дата документу»заповнюються згідно з даними документа, що посвідчує особу або документа, який підтверджує зміни облікових даних;
  • у графі 2 «Найменування файлу документу» табличної частини за допомогою кнопки «Обзор» обирається відповідна сканована копія документа.

При цьому кожен документ має буди збережено в окремому додатку (формат файлу може бути pdf/jpg із обмеженням розміру не більше 2МБ).

Для збереження сканованого документа необхідно натиснути кнопку «Зберегти».

Платник податків підписує сформовані Облікову картку за ф. № 1ДР або Заяву за               ф. № 5ДР електронним цифровим підписом та направляє протягом операційного дня до контролюючого органу.

 Стипендії всіх навчальних закладів з 01.01.2019 не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

Пологівське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема до п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, з 01.01.2019 не включаються до оподатковуваного доходу фізичних осіб будь-які стипендії, а саме: сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому               п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. п. 167.1 ст. 167 ПКУ (оновлений п. п. 165.1.26 ст. 165 ПКУ).

У 2019 році ця гранична сума становитиме 2 690 грн (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень). Якщо розмір стипендії є більшим ніж 2 690 грн, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 %.

Таким чином, з 01.01.2019 усі навчальні заклади (а не тільки бюджетні), які виплачують стипендії, враховують зазначені зміни.

 Податкова знижка: чи можна подати документи онлайн

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 ст. 166 ПКУ).

Податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

При цьому за вибором платника декларація може бути подана в один із таких способів:

особисто або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

З метою забезпечення підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян, підвищення якості адміністрування ДФС запроваджено новий електронний сервіс в Електронному кабінеті, в тому числі заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи платниками податків — фізичними особами в електронному вигляді. Крім того, на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) у банері «Деклараційна кампанія 2019» розміщено електронні форми декларації та приклади її заповнення.

Слід зазначити, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, що настає за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Нарахування єдиного соціального внеску, якщо найманий працівник є пенсіонером за віком

Платниками єдиного внеску є, зокрема,

- роботодавці підприємства, установи та організації, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами;

- роботодавці фізичні особи - підприємці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором. 

Єдиний внесок нараховується роботодавцями на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат.

До зазначених виплат застосовується ставка 22 %.

При цьому пільг щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату пенсіонерів, які є найманими працівниками, не передбачено.

Зазначена норма передбачена п. 1 частина першої ст. 4, п. 1 частина першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

 Нарахування єдиного соціального внеску для працюючих осіб з інвалідністю

Для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок встановлюється у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Єдиний внесок сплачується із суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

З 01.01.2019 року діє нова норма (передбачена Законом України від 23.11.2018 №2628), яка передбачає, що для підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок для працюючих осіб з інвалідністю встановлюється у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску.

Отже, з 01.01.2019 норма щодо застосування роботодавцями ставки єдиного внеску 8,41% поширюється і на фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

Зазначена норма передбачена п. 1 частини першої ст. 7, част. тринадцятою ст. 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».