:

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав

вкл. .


День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.

Ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців.

Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.

15.02.2021  Пологівською міською радою проведено заходи щодо вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Голова райдержадміністрації Артур Крупський, голова районної ради Сергій Калашник, міський голова Юрій Коноваленко   взяли участь у церемонії покладання квітів до  пам’ятного знаку загиблим воїнам-інтернаціоналістам, що на центральній вулиці м. Пологи. Віддали шану учасникам бойових дій представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організацій, депутати міської ради, воїни-інтернаціоналісти та їх рідні, молодь, мешканці міста. Учасники зібрання вшанували пам'ять загиблих під час бойових дій на території інших держав Івана Руденка, Юрія Фесенка, Ігоря Глущенка, Леоніда Пономаренка та їх побратимів, що пішли з життя пізніше, по поверненню на Батьківщину, а також захисників, які полягли в збройному протистоянні на Майдані Незалежності і на Сході України, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим воїнам-інтернаціоналістам, захисникам, які полягли в збройному протистоянні на Майдані Незалежності і на Сході України. Опісля церемонії воїнів-інтернаціоналістів запросили до РБК. Зі словами вдячності і шани за мужність та патріотизм, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку до ветеранів звернулися керівники району та міста, член правління Пологівської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану полковник Михайло Малиш. Аматори сцени привітали присутніх творчими виступами.