:
Пологівці взяли участь у науковій конференції

У приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації відбулася VIII міжнародна науково-практична конференція з питань патріотичного виховання молоді. У цій конференції від Пологівського району прийняли участь чотири особи: головний спеціаліст відділу молоді та спорту райдержадміністрації Устименко Ангеліна Олександрівна, вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Солоха Павло Павлович, волонтер Тімошин Олександр Вячиславович та представник учнівської молоді Устінцев Назар, які діляться наступними враженнями.

Солоха П.П.:

По-перше вразив рівень конференції, яка проходила трьома мовами, в тому числі двома іноземними – англійською та російською. Ректор ЗНУ у своїй доповіді використовував українську, російську, англійську, що засвідчує його високий професіоналізм та рівень володіння матеріалом.

Виступ заступника обласного військового комісара Логвінова М.О. був пронизаний високопатріотичними почуттями та стало відчутно, що безпека країни і Запорізької області знаходиться в надійних руках.

Особливого зауваження потребує виступ Президента Всеукраїнської федерації «Спас», члена Ради українського козацтва при Президентові України Притули О.Л., який розкрив досвід втілення в життя основ козацької педагогіки, яка дійсно працює на практиці та є однією зі складових формування патріотизму серед юнацтва та молоді. Даний досвід буде корисним до використання у Пологівських загальноосвітніх закладах.

Студенти соціологічного факультету ЗНУ представили увазі присутніх презентацію результатів дослідження рівня патріотизму серед студентської молоді (5000 опитаних) і ми визначили для себе, що вищеозначений рівень помітно виріс у 2014 році порівняно з 2013 роком.

Корисним та цікавим був досвід спілкування з науковим співробітником юридичного факультету Ліверпульського університету (Великобританія) Кіраном Рідом та мовним асистентом інституту культури «Заммелзуріум» (Німеччина) Естер Енгелькінг. Перший з них зауважив, що найголовніші етапи історії людства у Великобританії вивчають в початковій школі до 14 років, а з 14 до 16 років активно використовується педагогами патріотичне виховання. У них навіть є програми, які допомагають військовим. Естер зауважила, що Друга Світова війна наклала вразливий відбиток на історію Німеччини, проте сучасні її громадяни є активними патріотами.

У роботі секції «Виховний потенціал сучасної освіти, як умова формування патріотизму особистості громадянина» взяли участь представники різних типів навчальних закладів (загальноосвітніх шкіл, коледжів, університетів) різної кваліфікаційної категорії. З Якимівського району виступав директор місцевого краєзнавчого музею, який відкрив картинну галерею та чотири маршрути для виховання патріотичного духу серед школярів. Було також зазначено, що для виховання патріотизму серед підростаючого покоління необхідно використовувати три основні напрямки – праця з молодшим школярем, зі старшим школярем, але передусім з батьками цих школярів.

Загалом Солоха Павло Павлович брав активну участь у конференції, задавав питання, дискутував. Дана зустріч відкрила нові можливі перспективи патріотичного виховання на місцевому рівні, нові сфери та можливості для їх реалізації. Адже лише завдяки спільній праці ми зможемо досягти основної педагогічної мети – виховати патріотичного громадянина України

Тімошин О.В.:

Побывав на VIII конференции, посвященной патриотизму молодежи, я получил массу впечатлений, а именно: я увидел молодежь, неравнодушную к настоящему и будущему нашей страны; увидел учителей из разных городов, переживающих о том, что бы их ученики были воспитаны в духе патриотизма; увидел и услышал профессоров и лекторов говоривших не только о низком уровне патриотизма в некоторых регионах, но и том, как подымать и прививать любовь к родине каждого гражданина Украины. Что мне очень понравилось, так это живое общение за круглым столом, где высказать свое мнение, поделится опытом, мог каждый. И конечно же хочу отметить с гордостью, что именно наш Пологовский район был удостоен похвалы за праведные патриотические акции и в целом патриотическом настроении нашего города. Но я также услышал, что нам нельзя останавливаться, что надо создавать патриотические кружки для молодежи, поднять ряды самообороны, территориальной обороны, волонтеров, проводить всевозможные мероприятия связанные с повышением патриотизма нашем районе.

Устінцев Назар:

Побывавши на международной конференции по патриотизму я понял, что кто если не мы, молодое поколение будет подымать нашу страну с руин. Мы так часто задаем вопрос "что сделала страна для меня", а должны говорить "что сделали мы для нашей страны".

Украина начинается с меня...

Кто если не я будет идти и делать? Кто?...Я люблю свою страну и знаю, что все начинается с тебя и меня, нашего мышления и наших действий. Моя страна не упадет на колени... Я выступил и сказал какие я вижу решения проблем в нашей стране...Я был под большим вдохновением ...И мне сказали, что рады видить таких молодых людей в нашей стране. Мне задавали вопросы....я спросил про патриотический клуб и мне пообещали помочь в организации такого клуба у нас в Пологах. В конце конференции мне подарили книгу Анастасии Димитрук "Верните нам наше небо".

Устименко А.О.:

До всього сказаного добавлю лише одне, коли скептики стверджують, що патріотизм - це дань моді, то я з радістю можу відповісти, якщо модно любити свою країну, то патріотична молодь України залишиться на піку моди назавжди.