:
ВІЛ/СНІД загроза кожному українцю
     Щорічно громадськість планети 1 грудня відзначає Всесвітній День Боротьби зі СНІД. Його головна мета – привернути увагу до проблеми ВІЛ/СНІД, яка за своєю руйнівною силою немає собі рівних. Розпочавшись з поодиноких випадків у 80-х роках минулого століття, вона перейшла в третє тисячоліття, поширюючи страх та тривогу. 
      В цей день людство виражає солідарність з людьми, яких торкнулась епідемія, а влада багатьох держав звітує перед своїм народом про ефективність заходів профілактики ВІЛ-інфекції СНІД.
     ВІЛ (англ. Human Immunodeficiency Virus, HIV) — вірус імунодефіциту людини, що призводить до захворювання на СНІД. ВІЛ схильний до стрімких мутацій. Передається через прямий контакт слизових оболонок або крові з рідиною тілесного походження, яка містить ВІЛ, як то кров, сперма, піхвові виділення, передсемінна рідина і грудне молоко. 
В ході ВІЛ-захворювання в однієї і тієї ж людини виникають все нові штами (різновиди) вірусу, що абсолютно різні за швидкістю відтворення і за своєю здатністю ініціювати і вбивати ті або інші типи клітин.
     ВІЛ-інфекція повністю невиліковна, у багатьох випадках противірусна терапія дає незначний результат. На сьогоднішній день в середньому ВІЛ-інфіковані живуть 11-12 років, однак ретельна терапія та сучасні лікувальні препарати дозволять помітно подовжать термін життя пацієнтів. 
     На сьогодні використовуються препарати базовані на близько 25 діючих речовинах (препаратів набагато більше, оскільки для покращення ефекту застосовують суміші 2 та більше активних речовин). Більшість діючих речовин блокують зворотну транскриптазу вірусу. 
     Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечених статевих відносин. Багато людей, інфікованих вірусом імунодефіциту, не мають симптомів захворювання. Отже, неможливо знати напевно, що статевий партнер ВІЛ-неінфікований, якщо немає повторних негативних результатів його перевірки на інфікованість. Це, звичайно, за умови, що за час, який минув з моменту останнього обстеження, він не вступав у потенційно небезпечний статевий контакт. Варто або зовсім не вступати у статеві зносини, або користуватися презервативами з латексу, які забезпечують лише частковий захист під час статевого акту. Ризик передачі інфекції від матері до майбутньої дитини значно зменшується, якщо вона під час вагітності та пологів приймає AZT, а її дитина отримує цей препарат протягом перших шести тижнів життя.
     Станом на 01.12.2014, на обліку в КІЗ КУ Пологівська ЦРЛ з діагнозом ВІЛ - інфекція\СНІД знаходиться 40 осіб, з яких – 5 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. 
     Координаційна рада з питань протидії соціальним хворобам при Пологівській райдержадміністрації звертається до громадян з проханням звертатися за кваліфікованою допомогою в кабінет інфекційних захворювань поліклінічного відділення КУ Пологівська ЦРЛ.