:

Голова облдержадміністрації Олександр Старух провів селекторну нараду з головами районних державних адміністрацій та головами територіальних громад  з актуальних питань розвитку регіону.

Як повідомив Олександр Старух, за рішенням Уряду вже з 1 лютого і до завершення опалювального сезону постачальники газу не зможуть піднімати ціну на газ вище, ніж встановлена гранична ціна на газ у розмірі 6,99 гривень за кубометр. Це означає, що ціна газу для українців в середньому зменшиться на 30-40%. Якби не втручання Президента і Кабміну, вже в лютому місяці українці мали б сплачувати по 12 грн. за кожен кубометр газу.

- Головна мета держави – забезпечити справедливу тарифну політику. Тарифи на газ, перш за все, мають враховувати інтереси власника всіх ресурсів - народу України. Влада не проти ринку. Президент наголошує, що ринок має працювати. Але ринок досконалий, де існує конкуренція, і людина може обрати найдешевшу пропозицію. На жаль, поки до цього ще далеко, бо газову сферу окупували великі монопольні гравці. Тому нам разом необхідно опрацювати проблемні питання та розповісти населенню, як змінити постачальника газу. Це необхідно донести до мешканців кожної громади, - наголосив Олександр Старух.

Нагадаємо, громадяни можуть у будь-який момент вільно змінити постачальника через смартфон або «Приват 24». Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень.

 

Під час селекторної наради Олександр Старух  також наголосив на необхідності неухильно дотримуватись всіх протиепідемічних обмежень, запроваджених урядом.

Як зазначив керівник області, влада активно працює над покращенням протиепідемічної оснащеності медичних закладів. Так, на сьогодні у Запорізькій області уже понад 82% ковідних ліжок забезпечені медичним киснем. У лікарнях завантаженість ліжок становить менше 29%. Є розуміння того, що  карантинні обмеження шкодять бізнесу, гальмують соціально-економічний розвиток регіону, але пом’якшувати їх поки немає підстав.  Ситуація в області  не критична, але це не означає, що хвороба відступила, тому голова облдержадміністрації закликав відповідально відноситись до свого здоров’я та здоров’я близьких людей, дотримуватись запроваджених обмежень, що дозволить швидше вийти з карантину.

На селекторній нараді розглянуто й інші питання. У Запорізькій області до 30-річчя Незалежності України у рамках програми «Велике будівництво» пропонується відкрити тридцять об’єктів – приймальних відділень у опорних лікарнях, шкіл, дитячих садочків, спортивних майданчиків та оновлених дорігЗа словами керівника регіону, обласна влада продовжує приймати пропозиції з місць з приводу пришвидшення будівельних робіт. В тому числі, прозвучала пропозиція про 30 об’єктів, хоча дехто пропонує відкрити і більше.

Сьогодні ж темпи робіт у рамках програми «Велике будівництво» залишаються низькими. Наприклад, із 9 приймальних відділень лікарень реконструкцію завершили тільки у двох. З 2018 року в області зводять 15 сільських амбулаторій, але жодної з них так і не ввели в експлуатацію. Серед причин – нестача коштів, недобросовісна робота підрядників, відсутність співфінансування від місцевих рад.

Маємо взяти за правило: один об’єкт – один рік. Кошти є, їх треба залучати із різних джерел. Для цього потрібно готувати якісні проєкти, працювати із Державним фондом регіонального розвитку та міжнародними кредиторами. Ми готові надавати активним громадам всебічну методичну допомогу, - наголосив Олександр Старух.