:

  22.01.2021 з нагоди Дня Соборності України відбулося покладання квітів до пам’ятника «Герої не вмирають». Пам’ять героїв, що загинули, боронячи незалежність, державний суверенітет і територіальну цілісність України,  вшановано хвилиною мовчання. У заході взяли участь голова РДА Артур Крупський, голова районної ради Сергій Калашник, міський голова Юрій Коноваленко, працівники райдержадміністрації та міської ради. Урочистості до Дня Соборності України, покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків загиблих учасників АТО пройшли на територіях сільських рад району. Заходи пройшли з дотриманням карантинних обмежень.

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року No 42/99.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.

Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.
 На жаль й зараз наші хлопці воюють на Сході, і воюють не тільки за повернення окремих територій, а за всю соборну українську землю, як і наші попередники 100 років тому.  Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.Бо майбутнє нашої нації – у сильній, єдиній Соборній Україні.

Будуймо країну разом!