Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання, що характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок, що може призвести до летальних наслідків. Часто люди можуть спутати дифтерію з ангіною, адже вони мають подібні симптоми.
Джерело інфекції — хвора людина чи носій, які виділяють токсигенні штами збудника.
Шляхи передавання інфекції
Дифтерія передається найчастіше повітряно-крапельним шляхом, факторами передавання також можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки). Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, у результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Джерело інфекції - хвора людина або носій збудника. Інкубаційний період захворювання - від 3 до 10 днів. Тобто в цей час людина може заражати інших і навіть про це не знати.
Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.
Симптоми дифтерії та можливі ускладнення:
- біль у горлі;
- підвищена температура;
- наліт на мигдалинах сірого кольору;
- осиплість голосу;
- ускладнене дихання та ковтання;
- висока температура;
- набряк слизової оболонки носоглотки;
- збільшення лімфатичних вузлів.
Відтепер у Пологах у пункті забору крові МК «Діасервіс» можна перевірити наявність антитіл до збудника дифтерії.
Як запобігти дифтерії?
Хворіють на дифтерію нещеплені діти та дорослі. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація. Щеплення потрібно робити дітям відповідно до календарного графіку проведення щеплення та дорослим, кожних десять років після 16-річного віку.
При цьому, вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 років не гарантує захист від інфікування, але хвороба у щеплених людей буде протікати набагато легше ніж у тих, хто не має щеплень.
Вакцинація від дифтерії в Пологівському районі за 10 місяців.
До 1 року – 69,4%;
18 місяців – 28,6%;
6 років – 127,8%;
16 років – 81,6%;
Дорослі – 18,7%.
Не будь байдужим до свого здоров`я та здоров`я своїх рідних. Закликаємо, зверніться до сімейного лікаря та дізнайся про свій щеплювальний анамнез. Щеплення потрібне, це безкоштовно!