:

СТВОРЕННЯ ПОВСТАНСЬКО-ПАРТИЗАНСЬКОГО ШТАБУ – ПІДГОТОВКА ПОВСТАННЯ В УКРАЇНІ

 На території Польщі Генеральний штаб армії УНР створює Повстансько-партизанський штаб, який займається підготовкою повстання в Україні проти більшовицького режиму. Штаб координує діяльність повстанських загонів на території України та готує рейд підрозділів армії УНР з метою підняти загальне повстання.

РИЗЬКИЙ МИР – ЗАКІНЧЕННЯ ПОЛЬСЬКО-БІЛЬШОВИЦЬКОЇ ВІЙНИ

Представники Польщі, з одного боку, та російського й українського радянських урядів, з іншого, підписали мирний договір. Схвалений тоді кордон розділив територію України між Польщею та більшовицькою державою (від кінця 1922 року – СРСР).

Таким чином, Варшавська угода між Пілсудським та Петлюрою була остаточно анульована, проте українська еміграція на польській території ще продовжувала отримувати допомогу.

 СТВОРЕННЯ ЦУПКОМУ – ПІДГОТОВКА ПОВСТАННЯ В УКРАЇНІ

У Києві створено підпільний Центральний український повстанський комітет (ЦУПКОМ), який координує діяльність найбільших повстанських загонів та веде підготовку до загальноукраїнського повстання. Налагоджено зв’язок із державним центром УНР в екзилі та повстансько-партизанським штабом армії УНР. Кількість повстанців в Україні оцінюється в 40 тисяч осіб.