Під соціальним захистом Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області сьогодні
перебувають більше 13000 застрахованих осіб Пологівського та Гуляйпільського районів, а також 365 потерпілих на виробництві та членів їх сімей, які постійно отримують страхові виплати зі страхування від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Виконуючи завдання з реалізації державної соціальної політики, Фонд переорієнтувався на зручні та максимально прозорі методи роботи щодо соціального захисту наших громадян із прогресивним підходом «гроші ходять за людиною».
Рішенням правління Фонду визначено принципово новий механізм забезпечення застрахованих осіб лікуванням після перенесених захворювань і травм у
реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, який запрацював з 01 січня цього року. Тепер замість замовлення та розподілу путівок на відновлювальне лікування діє адресне забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей реабілітаційним лікуванням за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. З початку року правом на реабілітаційне лікування за новим порядком вже скористалося 9 застрахованих осіб Пологівського та Гуляйпільського районів.
Реабілітація стосується людей, що часто не мають фізичної можливості ані збирати довідки, ані йти до Фонду за путівкою. Тому для пацієнта процес
спрощується: після рекомендацій лікуючого лікаря та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем представник Фонду відвідує хворого в стаціонарі, який має пред’явити лише паспорт та ідентифікаційний код, для оформлення заяви про забезпечення необхідним реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, та пропонується вибрати відповідний санаторій. Відділення Фонду узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийняття на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після отримання згоди укладається тристоронній Договір – між застрахованою особою, відділенням Фонду та санаторно-курортним закладом, в якому обов'язково зазначається профіль медичної реабілітації, термін лікування (не більше ніж 24 дні) та дата початку лікування.
За спрощеною процедурою відновлення здоров’я здійснюється за такими профілями медичної реабілітації:
– нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
– м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);
– кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
– медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
– інша (соматична) реабілітація (підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).
Слід відмітити, що реабілітаційне лікування застрахованих осіб повністю фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Крім того, за весь період перебування у стаціонарному відділенні закладу охорони здоров’я та реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу застрахованій особі надається допомога по тимчасовій непрацездатності, тобто лікарняні.
Адресне забезпечення медичною реабілітацією має на меті підвищення якості надання послуг із реабілітаційного лікування та збільшення кількості працюючих осіб, які зможуть відновити здоров’я на базі санаторіїв. Бюджет Фонду на 2018 рік має можливості для охоплення реабілітацією всіх застрахованих осіб, які її потребують, а це на 20 % більше, ніж у 2017 році, оскільки застосування медичної реабілітації в умовах санаторно-курортних закладів допомагає якнайшвидше відновити здоров’я та працездатність людини, зменшити показник інвалідності, підвищити рівень життєдіяльності, а також скоротити терміни тимчасової непрацездатності.
Начальник Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Сивуха В.І.