Чимало звернень на обласну гарячу лінію надходять саме від підприємців. У ситуації, коли діяльність малого та середнього бізнесу частково зупинилась та переходить в онлайн-режим, важливо розуміти, які саме обмеження діють та які кроки робить держава на зустріч бізнесменам.
Рішенням Уряду внесено зміни до постанови «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», які розширюють перелік дозволеної під час карантину господарської діяльності.
Так, під час карантину дозволено: продаж запчастин для транспортних засобів, у тому числі для тракторів та іншої с/г техніки; продаж добового молодняка свійської птиці; функціонування всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів і кредитних спілок.
Раніше ми писали, Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення, яке дозволяє діяльність саме продуктових ринків. Діяльність має здійснюватись за певних вимог: здійснювати торговельну діяльність можуть лише зареєстровані оператори ринку харчових продуктів; на 20 квадратних метрах торговельної площі може перебувати щонайбільше один відвідувач; забезпечити можливість покупцям у чергах тримати дистанцію не менш ніж 1,5 метри; забезпечити персонал засобами індивідуального захисту; забезпечити дотримання протиепідемічних заходів; для ринків вихідного дня забезпечити відстань між місцями торгівлі не менш ніж 3 метри. Відповідальність за дотримання умов при відкритті ринків і рішення про доцільність їх відкриття повністю залежить від рішень органів місцевого самоврядування.
Наприкінці березня Верховна рада України прийняла пакет змін для підтримки громадян та бізнесу. Це вже другий пакет законодавчих змін, спрямований підтримати українців та їхній бізнес під час протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19.
27 березня Постановою Кабінету Міністрів України прийнято зміни, які знімають запроваджену на час карантину заборону зі здійснення певних видів діяльності.
Так, на період карантину знята заборона щодо:
торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку;
провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;
торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.
Обов’язковою умовою здійснення зазначених вище видів діяльності є забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
Міністерство цифрової трансформації України закликає підприємців ставити запитання щодо діяльності під час карантину у відповідний чат підтримки в Telegram та Viber.
Нагадуємо, якщо ви відчуваєте симптоми захворювання (підвищену температуру, кашель, важкість дихання тощо) потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю та розповісти не тільки про свій стан, а і про можливі контакти із особами, що приїхали з-за кордону – місць, де зафіксовано коронавірус. За можливості потрібно самоізолюватися та чекати вказівок лікаря. Більш детально тут.
За матеріалами офіційного сайту Запорізької облдержадміністрації