:

09 жовтня в рамках проведення заходів до Дня захисника України з метою патріотичного виховання молоді співробітниками Пологівського районного краєзнавчого музею для учнів Пологівської ЗОШ 1-3 ст. № 4 проведено музейний урок «Воїн крізь віки».

Присутнім змістовно розповіли  про дослідження Українського інституту національної пам'яті і що саме за їх пропозицією День захисника України відзначається на Покрову, обґрунтовуючи це традицією почитати українське військо саме цього дня. 14 жовтня так само традиційно вважається днем ​​заснування Української повстанської армії (УПА) – військово-політичного підрозділу Організації українських націоналістів (ОУН).

Захід супроводжувався показом світлин з фондів музею про наших земляків, які у різні часи стояли на захисті інтересів Українського народу.

Було показано відеоролики про події Першої світової війни, Української революції 1917-1921 років, Другої світової війни, локальних війн, операцій АТО і ООС.

Присутні вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання.

До присутніх звернулась начальник відділу культури і туризму Марина Діденко і підкреслила, що наші воїни стоять на своїй землі за свій народ, за свою культуру та історію! Не шкодуючи власного життя, жертвують собою заради благородної мети - захисту неньки-України. Молодь має буди гідним нащадком славетних подвигів свого народу.

Ведуча   музейного уроку Ірина Кособок завершила тематичну зустріч словами: «Шумні вітри Таврійського степу та розголі хвилі Дніпра крізь віки переповідають нам, нащадкам, правду про славний подвиг українського воїна. Адже в усі часи понад усе цінував свою свободу , вів за неї боротьбу.

Протягом століть у воїна-захисника змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Незмінним залишилися волелюбний дух, незламність і здатність до самопожертви. І зараз відважний воїн доводить: державна самостійність - це твердий гарант  життя  і розвитку нації , що здобувається у боротьбі».

 За інформацією відділу культури і туризму

IMG-8946 IMG-8947 IMG-8948 IMG-8949 IMG-8952 IMG-8953 IMG-8955 IMG-8957 image IMG-8942